BAZI KEDİ MAMALARI VE İÇERİKLERİ

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit nd yaban mersinli kuzu etli iyi fiyat yakaladım aslında almak istiyorum ama miaya dokunmasından korkuyorum ben narlı çeşidini denedim tahılsız mıydı bilmiyorum mia nd'de kusuyor ve ishal oluyor. Ne alacağım konusunda çok kararsızım. Acana orijende uçuyor. Nd numune istedim gelirse deneyip sipariş vericem hemen.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@socrabbit, yine söylüyorum forum içerisinde sizden daha fazla mama bilgisine sahip olan şu an için sanırım yok, diğer arkadaşlar kızabilirler ama üzgünüm ki gerçek bu çok detaylı araştırıyorsunuz ve yardımcı oluyorsunuz emeğinize sağlık
Ben teşekkür ederim :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@socrabbit nd yaban mersinli kuzu etli iyi fiyat yakaladım aslında almak istiyorum ama miaya dokunmasından korkuyorum ben narlı çeşidini denedim tahılsız mıydı bilmiyorum mia nd'de kusuyor ve ishal oluyor. Ne alacağım konusunda çok kararsızım. Acana orijende uçuyor. Nd numune istedim gelirse deneyip sipariş vericem hemen.
Neden kustuğunu biliyor musunuz? Çok yiyor ya da kıvamı içeriğindeki bir şey ağır geliyor olabilir. Narlı ve yaban vmersinlisini kıyaslayayım eğer içerikleri benziyorsa almayın

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Gizem hanım ben asla kızmam kendimde çok araştıran okuyan biriyim bilgi paylaşımında bulunduğumuz bir whatsapp grubumuzda var açıkçası ben çok memnun oluyorum. Bende bilgilenip tecrübeleniyorum. Mamalar konusunda az buçuk bilgimi tamamlıyorum. @socrabbit'e bende çok teşekkür ediyorum yardımları için.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Neden kustuğunu biliyor musunuz? Çok yiyor ya da kıvamı içeriğindeki bir şey ağır geliyor olabilir. Narlı ve yaban vmersinlisini kıyaslayayım eğer içerikleri benziyorsa almayın
Ben çok kez denedim nd'yi ağır geldiğini düşündüm mamanın. İyi ki büyük paket almamışım demiştim başka mamayla karıştırıp bitirtmiştim. Bu sefer 10 kg'luk söyleyim daha avantajlı demiştim ama yazın saklama konusunda şüphelerim var. Yinede 5 kg'dan aşağı almıcam daha avantajlı oluyor çünkü.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu arada bebeklerim kuru mama yemeye başladılar. Proplan kitten çok severek yediler bugün. Mia'da nasiplenmek istedi kokusunu duyunca deliriyor proplana.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu arada bebeklerim kuru mama yemeye başladılar. Proplan kitten çok severek yediler bugün. Mia'da nasiplenmek istedi kokusunu duyunca deliriyor proplana.
ND narlının içinde tavuk var yüksek ihtimalle tavuk dokunuyordur alacaksanız dediğimi alın derim arada muhteşem bir içerik farkı yok çünkü

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit en çok mama danışan ilan ediyorum kendimi. :) Sizce felicia yetişkin somonlu mama nasıl? İçeriği temiz yapay tatlandırıcı yok dedi bir arkadaşım o sebeple merak ettim. Miada seçici bir kedi somonlu tester istemiştim yollamışlar denedim saldırdı resmen.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@socrabbit en çok mama danışan ilan ediyorum kendimi. :) Sizce felicia yetişkin somonlu mama nasıl? İçeriği temiz yapay tatlandırıcı yok dedi bir arkadaşım o sebeple merak ettim. Miada seçici bir kedi somonlu tester istemiştim yollamışlar denedim saldırdı resmen.
Birazdan bu başlığın ikincisini yayınlayacağım. Sorunuzu da orada cevaba kavuşturayım :)

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
İyi diye bildiğim mama markaları bunlar; nd, profine, Britcare, Sanabelle,Acana, orijen, golosi,matisse. Bunlar İçinde bahsetmediğiniz ve kötü içerikli mama var mı? Hils ve advance çok merak ediyordum veterinerim bu mamaları önermişti. İyiki yakın zamanda da olsa veterinerimizi değiştirmişim. Bu paylaşıma kalbimi bıraktım diyebilirim kısa ve net 😇❤

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İyi diye bildiğim mama markaları bunlar; nd, profine, Britcare, Sanabelle,Acana, orijen, golosi,matisse. Bunlar İçinde bahsetmediğiniz ve kötü içerikli mama var mı? Hils ve advance çok merak ediyordum veterinerim bu mamaları önermişti. İyiki yakın zamanda da olsa veterinerimizi değiştirmişim. Bu paylaşıma kalbimi bıraktım diyebilirim kısa ve net 😇❤
Golosi, Matisse, Advance ve Hills'i kesinlikle beğenmiyorum. Hills ve Advance isimlerini duyurmuş ve bir zamanlar kendilerini kanıtlamış markalar olmasına rağmen içerikleri kesinlikle iyi değil. Fiyat içerik kalitesi bakımından oldukça düşük iki markadır. İsimlerini duyurduklarından dolayı fiyatı şişirmekten kaçınmıyorlar. Hills veterinerlerin en çok işbirliği yaptığı markalardan bir tanesidir ancak daha önce paylaştığım belgeselde görüyoruz ki işin kamera arkası mide bulandırıcı. Kısaca almaya değmez :) Golosi ve Matısse fiyatına göre tercih edilebilecek markalar ancak içerikleri fazla iyi değildir. Advance'in bazı mamaları iyi bazı mamaları çok kötü olabiliyor. Markanın kendisine değil mama çeşidine yorum yapmayı tercih ederim. Tabii yine fiyat içerik oranı pek yüksek değil.

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Matissenin bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum doğrusu. Fiyatına göre içeriği güzel zararlı maddeler yok diye biliyordum. Evet benide şaşırtan bu, fiyatına bakıyorum 300 falan ama mamaya kötü deniyor madem böyle neden bu kadar şişiriyorlar hayvanlarla ilgili bu tarz konuları ticarete dökmeleri çok yanlış

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Matissenin bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum doğrusu. Fiyatına göre içeriği güzel zararlı maddeler yok diye biliyordum. Evet benide şaşırtan bu, fiyatına bakıyorum 300 falan ama mamaya kötü deniyor madem böyle neden bu kadar şişiriyorlar hayvanlarla ilgili bu tarz konuları ticarete dökmeleri çok yanlış
Matisse çok kötü değil. Yalnızca daha iyi olabilir veya geliştirilebilir bir içeriği var :) Fiyat içerik kalitesi de fena değil

cleanton

Yeni Üye
Kopek Dostu
JOSERA CARISMO
İçeriğinde tahıl ve gluten bulunması tercih edilecekler listesinde alt sıralara düşmesine sebep oluyor. İçeriğinde et denebilecek pek bir şey de bulunmuyor.

ADVANCE SOMONLU YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriğindeki et oranı sebebiyle tercih edilebilecek bir mama ancak mısır, buğday, buğday gluteni de içeriyor.

MOLLY SOMONLU KARİDESLİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriğinde saf et dışında hemen hemen her türlü malzeme bulunuyor.

FELICIA SOMONLU KISIRLAŞTIRILMIŞ YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriğinde et dışında pek çok şey bulunuyor.

SANABELLE ALABALIKLI GLUTENSİZ YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriğinde bulunan et oranı ve az tahıldan dolayı tercih edilebilir bir mama.

MATISSE TAVUK VE HİNDİLİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriğindeki et oranı çoğu markaya kıyasla oldukça fazla.

PRONOVA SOMONLU KISIRLAŞTIRILMIŞ KEDİ MAMASI
İçeriğindeki tuzdan dolayı uzun süreli kullanımda böbreklere zarar verebilecek bir mama.

PERFEKT KATZE SOMONLU YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriği sade bir mama. Tercih edilmeyecek bir yanı olmadığı gibi albenili bir mama olduğu da söylenemez.

Ekli dosyayı görüntüle 313
BONACIBO KUZU ETLİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde ete dair pek bir şey olmayan garip bir mama.

ACANA WILD PRAIRE YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriğinde tercih edilmeyecek kimyasallar, tuz vs. bulunmuyor. Kuru mama verilecekse kesinlikle tercih edilmesi gereken mamalardan biri.

Diğer markaları da istek üzerine paylaşabilirim.

Bazı mamalarda tahıl ve gluten bulunmasını olumsuz gibi göstermişsiniz. Halbuki bunlara alerjisi yoksa hiçbir zararı olmaz, aksine gerekli besinlerdir. Aynen insanlar gibi.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bazı mamalarda tahıl ve gluten bulunmasını olumsuz gibi göstermişsiniz. Halbuki bunlara alerjisi yoksa hiçbir zararı olmaz, aksine gerekli besinlerdir. Aynen insanlar gibi.
Bununla ilgili elle tutulabilir makale ve tez gösterirseniz inanırım.