Pomeranian Boo

Bazı Yavru Kediler Neden Bazen Kedi Kumu Yer?

1180x200 Reklam Alanı

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
9 Haz 2019
Mesajlar
78
Tepkime puanı
38
Puanları
18
Yaş
21
Konum
Antalya
Kedi yavruları bir ya da birkaç kez kedi kumu yiyebilir ve bir bunu bir daha yapmazlar. Bazıları ise bu davranışı sık sık tekrarlayabilirler. Peki ya bunu neden yapıyorlar?

Merak: Kediler etraflarındaki dünyayı yürüyerek, oynayarak ve açıkçası yiyerek keşfederler. Öğrenme süreci boyunca pek çok şeye dokunup yemeye çalışmaları normaldir fakat bu bazen endişe verici olabilir. Eğer ki kediniz aşırı meraklıysa ve her şeyi yemeye ya da çiğnemeye çalışıyorsa onun bazı yerlere veya odalara erişimini engelleyin.

Anemi: Anemi dediğimiz hastalık kırmızı kan hücrelerinin yetersizliğinden kaynaklanır. Bu durum kedinizin kedi kumu yemesine yol açabilir ve bu ölümcül olabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız yavru kedinizi parazitlerden uzak tutmalı ve bir veterinere danışmalısınız.

Vitamin veya Mineral Eksikliği: Vitamin veya mineral eksikliği sorunu yetişkin kedilerde daha yaygın görülmekle birlikte yavru kedilerde de baş gösterir. Böyle bir eksiklik ise kedinizin kum yemesine sebebiyet veriyor olabilir. Bu durumu saptamak için kedinizi bir veterinere gösterin.
Unutmayın, kum yeme alışkanlığı, fizyolojik bir hastalığın göstergesi olabilir.

Kaynak: Petful
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular