Arılar Sürekli Yatağımın Altına Giriyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

sunflower

Hayvansever
EklemBacakli Dostu
Merhaba birkaç haftadır arılar (özellikle eşek arıları) yatağımın altına giriyor yatağımın altına baktım ama hiçbir şey yok internette onları yatağımdan uzaklaştırmanın yollarını araştırdım ama bir şey bulamadım arılardan nasıl kurtulabilirim

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Geçenlerde bir videoya denk geldim. Bir kap içine benzin koyup yuvaya kapatıyorlar ve hepsi etkisiz hale geliyor. Benzinin sürekli artmasından dolayı biraz pahalı çözüm olabilir sanırım.

Daha önce denediğim ve başarılı olduğum yöntemler var:

Öneri 1: Türk kahvesini bir kaseye koyup yakın. Kahve yavaş yavaş yanarak duman çıkarıyor ve arıları uzaklaştırıyor.

Öneri 2: Nane, tarçın veya sarımsak bunları odanıza koyup bir deneyin. Bunlar sevmediği kokular.

Aklıma geldikçe konu altından yazarım.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Koku bırakmış, dıskılamıs vs. olabilir. koku problemlerine genelde sirke sıkmak en basit çözüm oluyor.

arılar da sirkeyi sevmez. birkaç fıs sıkın derim

• Beğen
Tepkiler: BZC

sunflower

Hayvansever
EklemBacakli Dostu
Yatağımın altında arı kovanı buldum küçük bir tane internetten araştırma yapınca kağıt eşek arısına ait olduğunu buldum sonra kovanı kırıp çöpe attım yatağın tahta yerlerini de ilaçlarla temizledim dün gelip evi aradılar arılar ama bir şey bulamayınca gittiler sizce geri gelirler mi kovan yapmak için

emredersiniz

Hayvansever
EklemBacakli Dostu
Merhaba, maalesef öncelikle bulduğunuz arı kovanı eşek arılarına ait ise geri dönmeleri muhtemel. Eşek arıları inatçıdır ve her yere yuva yapmazlar en iyi yuva konumu orası olduğu için yuva yapmışlardır ve o yuva için savaşmaları muhtemeldir. Fakat bazı durumlarda çevre koşullarına göre farklılık gösterebilirler. Umarım tekrar gelmezler. Bilginiz muhtemelen vardır fakat eşek arısı sokmalarına karşı dikkatli olmanız gerekiyor yuva küçükken bozulmalı ve başa çıkılmayacak gibiyse uzmanlar tarafından temizlenmelidir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bulaşık deterjanı ile suyu karıştırıp fısfıs yapın, yuvanın oldugu bölgelere ve giriş noktalarına biraz sıkın.

birkaç hafta kontrollü gidin ama bu tür keskin olursa zaten yuva yapmak istemezler; koku da kalmayacagı için akıllarına geleceğini sanmıyorum.