Tavşanım Sürekli Olarak Bana Idrarını Püskürtüyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

elifff

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba 2 yaşındaki tavşanım sürekli olarak bana idrarını püskürtüyor kızgınlık dönemlerinde yapıyorlar bunu bildiğim kadarıyla ama şu sıra bana sürekli yapıyor beni her gördüğünde idrarını üstüme püskürtüyor bir rahatsızlığı falan olabilirmi veterinere götürmelimiyim?

ElliYedi

Hayvansever
Kus Dostu
Tavşanların idrar püskürtme davranışı, genellikle cinsel kızgınlık döneminde veya teritoryal davranışlar sırasında görülebilir. Ancak, eğer tavşanınız sürekli olarak bu davranışı sergiliyorsa veya bu davranış değişiklikleri fark ediliyorsa, veteriner hekime danışmanız iyi bir fikir olabilir.

Ayrıca, tavşanlar bazen idrar püskürtme davranışını daha fazla sergiliyorsa, onları neden strese sokabilecek çevresel faktörleri de göz önünde bulundurmanız önemlidir. Örneğin, yeni bir evcil hayvanın varlığı, yer değiştirme veya değişiklikler tavşanlarını strese sokabilir ve bu tür davranışlara yol açabilir. Bu nedenle, tavşanınızın yaşam koşullarını ve çevresel faktörleri gözden geçirmek de önemlidir.

elifff

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tavşanların idrar püskürtme davranışı, genellikle cinsel kızgınlık döneminde veya teritoryal davranışlar sırasında görülebilir. Ancak, eğer tavşanınız sürekli olarak bu davranışı sergiliyorsa veya bu davranış değişiklikleri fark ediliyorsa, veteriner hekime danışmanız iyi bir fikir olabilir.

Ayrıca, tavşanlar bazen idrar püskürtme davranışını daha fazla sergiliyorsa, onları neden strese sokabilecek çevresel faktörleri de göz önünde bulundurmanız önemlidir. Örneğin, yeni bir evcil hayvanın varlığı, yer değiştirme veya değişiklikler tavşanlarını strese sokabilir ve bu tür davranışlara yol açabilir. Bu nedenle, tavşanınızın yaşam koşullarını ve çevresel faktörleri gözden geçirmek de önemlidir.

Yani herhangi bi değişiklik olmadı bu ay içerisinde çok fazla yapmaya başladı kızgınlıktan olduğunu düşündüm ama sürekli yapması normalmi

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Sizinle benzer soru vardı. O konuyu da bi inceleyebilirsiniz.