Acil Yardım - Kanlı Dışkılama

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Whiskas vermeyin öncelikle. Onun kadar kalitesiz mama görmedim. Schesir var kediler için yaş mama. Onu alıp yedirin. Kediler kilosuna göre beslenir. 25 ve mama yeter ona bir günde. Dediğim mama 80gr civarı. 3 gün yeter size ama ara ara verin. Kuru mamaya alışması lazım. Çok yaş mama yemesi iyi değil. Proplan alabilirsiniz kuru mama.

sage

Hayvansever
Kedi Dostu
Whiskas vermeyin öncelikle. Onun kadar kalitesiz mama görmedim. Schesir var kediler için yaş mama. Onu alıp yedirin. Kediler kilosuna göre beslenir. 25 ve mama yeter ona bir günde. Dediğim mama 80gr civarı. 3 gün yeter size ama ara ara verin. Kuru mamaya alışması lazım. Çok yaş mama yemesi iyi değil. Proplan alabilirsiniz kuru mama.

Teşekkürler ama ben anlamadım dediğinizi. 25 gram mama bir günde mi yeter ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Önünden mamayı eksik etmeyin derim. Özellikle bu dönemde acıktığında yemeğe ulaşabilir olması çok önemli. Whiskas yerine purina gourmet veya schesir mama kullanabilirsiniz. Her paket bir öğün yerine geçer. Yaş mamaların doyuruculuğu yüksek olmadığından küçük paketlerde mama aldıysanız tamamını verin derim.

sage

Hayvansever
Kedi Dostu
merhaba. kediye patates ve pirinç lapası yedirdim. ancak bir kaç saat sonra aynen bu yiyecekleri dışkıladı.
ishali kanlı ve suluyken, kansız ama yine bir miktar sulu buldum. bu şekilde devam mı etmem gerekir ?

sage

Hayvansever
Kedi Dostu
türk kahvesi ve limon insanlarda ishali anında kesiyor. sizce kediye bir faydası olur mu

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kesinlikle vermemelisiniz. Yoğurt suyu veya yoğurt denemenizi önermiştim denediniz mi?

sage

Hayvansever
Kedi Dostu
Kesinlikle vermemelisiniz. Yoğurt suyu veya yoğurt denemenizi önermiştim denediniz mi?

Her ikisini de denedim dün öğle öncesi. Kana çevirdi dışkıyı, işe yaramadı malesef. Laktozsuz yoğurt almıştım. Şimdi patates ve pirinç lapası karışımı yiyor. Sabahta bunu yemişti. Ama aynen dışkılamıştı. Sanki midesi bağırsağı yok, boru var içinde sadece sanki. Veteriner bu tecavüze uğramış makatı genişlemiş diyor. Tecavüze uğrayınca böyle mi olur ya

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Su içiyor mu? Eğer çok sıvı kaybediyorsa ishal tehlikeli olabilir.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@sage, dedigimiz mamalardan deneyin. Schesir yaş mama veya socrabbitin dediği mamalardan.

sage

Hayvansever
Kedi Dostu
Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Bugün dışkısında puding kıvamına ulaştık. Umarım böyle devam eder, iyileşmesi. Kanlı dışkıdan, sulu cıvık dışkıya ordan da puding kıvamına ulaştı. Bir sonrası sanırım normal dışkı. biraz kilo da aldı diyebilirim.

ileride aynı sorunu yaşayan biri olursa ben şunlarla fayda sağladım.: patates, nohut, pirinç, yulaf ezmesini iyice kaynatıp havanda döverek püreleştiriyorum, üzerine tuz serpiyorum. kendi isteği ile zorlamadan yiyor. bunun yanı sıra antibiyotik tedavisi, sürekli termofor ile sıcak yatak ve suyunun içerisinde tuz ve şeker koydum.

makatının şekli çok can sıkıcı. iyileşince nasıl olacak diye düşünüyorum. dışarıya doğru şişmiş durumda. formu bozuldu. tecavüzden mi yoksa uzun süreli ishalden mi bilmiyorum. iyileşince toplamasını umuyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer besleniyorsa ek olarak şeker ve tuz vermeniz yalnızca böbreklerine zarar verir. Tuzu ve şekeri kesmenizi öneririm.

sage

Hayvansever
Kedi Dostu
tuhaf oldu ama. gece çok mutlu olan, gelip kendini sevdirip gurlayan kedi sabah ölmüş.
tuvaleti de düzelmeye başlamıştı. yuvadan çıkıp kuma yapıyordu, altına kaçırmıyordu gece.
sabah ölmüş. arkasında tuvaleti vardı. tuvaletini mi yapıyordu ölürken yoksa öldükten sonra mı çıktı anlayamadım.
sizce neden ölmüş olabilir ? antibiyotik mi, içindeki mikroplar mı? ben mi yanlış yaptım?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Üzüldüm ölmesine. Belki tecavüz sırasında vücudundaki organlar da zarar görmüş olabilir. Veteriner ultrasonla baktı mi vucuduna?
Siz elinizden geleni yaptınız gördüğüm kadariyla.

sage

Hayvansever
Kedi Dostu
Oda olabilir.

Verdiklerimde tuz da vardı biraz üzerine serptim böbrekleri zarar görmüş olabilir.

Antibiyotik tedavisi yararlı bakterileri öldürmüş olabilir.

Beş öğün yemişti patates lapa karışımını, çatlamış olabilir. (aşırı bitik zayıf bir kediydi)

Sabah çok büyük bir hata etmişim. Az kahve ve limonu karıştırmıştım, ishali için. Kahve çok çok tehlikeliymiş. Bu sebep olabilir. Ama ölümü neredeyse 24 saat sonra.

Ama düşünüyorum sabah bir yana, gün içinde dinlendi keyifliydi kendini sevdirdi, gece yuvasına sokamadım gurlamaktan bir hal oldu, sevgi delisi idi.

Gece ne oldu. Bunu çok merak ediyorum. Sapa sağlam değildi ama dışkısı kanlıdan suluya ordan da puding kıvamına gelmişti. İyileşme yolundaydı.

Param olsa otopsi yaptırmak isterdim. Ne oldu ve ne yapmam gerekirdi? Bir daha ki sefere bilmek için.