Tavşanlar İçin Tuvalet Kabı

drahs

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Katılım
5 May 2021
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
Tokat
Öncelikle herkese merhaba. Yaklaşık 1 aylık tavşanım var. Tuvalet eğitimi vermek istiyorum. Sürekli idrarını yaptığı talaşları bir kaba koyuyorum koyuyu alıp yapsın diye,dışkılarını da aynı şekilde koyuyorum ama hiçbir şekilde oraya yapmıyor. Acaba kaplar mı rahatsız geliyor bilmiyorum. Bu arada internetten tuvalet kaplarına baktım ama biraz pahalı buldum açıkcası. Düşük bütçeli bir şekilde nasıl güzel bir kap yapabilirim acaba? Bir de tuvalet eğitimi için daha neler yapmalıyım?
 

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
11
Tepkime puanı
1,317
Puanları
113
Konum
Eskişehir
Rahat girebileceği bir leğenin içerisine çam peleti veya talaş doldurarak tuvalet kabı yapabilirsiniz. Aynı zamanda eski küçük tavşan kafeslerinin demirini çıkarıp tuvalet kabı olarak kullanmanız da işe yarayacaktır. Tuvaletini kaba yapması için öncelikle etraftaki tüm idrar kokusundan kurtulmalısınız. Birden fazla alana tuvaletini yapıyorsa o bölgeleri sirkeli su ve keskin kokulu bir temizleyiciyle temizlemenizi öneririm. Daha sonra tuvalet kabının üstüne veya yanına devamlı tükettiği kuru ot ve yoncaları koymanızı tavsiye ederim. Tavşanlar genellikle yemek yerken dışkılarlar. Bunun için yemek yediği alanın tuvalet kabına yakın olması tuvalet eğitiminde oldukça önemlidir. :)
 

drahs

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Katılım
5 May 2021
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
Tokat
Çok teşekkür ederim,dediklerinizi uygulayacağım. Bu arada gece uyurken kafesin içine koyuyorum ne olur olmaz diye onun için herhangi bir plastik kap tuvalet kabı için uygun olur mu?
 

Benzer konular