Sokak köpeğin yavrusunu yemesi

Anıl

Kullanıcı
Merhaba çalıştığım iş yerinde üç dört tane sokak köpeği var. Ikisi dişi bir tanesi erkek dişi bir tanesi doğum yaptı fakat bir yavrusunu kendisi yemiş hayvanı aç da bırakmıyoruz sebebi nedir acaba ?

Tevfik

Yönetici
@Anıl cidden şok oldum. Köpeğin tüm yemeğini yediğine şahit oluyor musunuz? Yoksa yemeği bırakıp arkanızı dönüp gidiyor musunuz? Eğer o şekilde ise diğer köpekler yedirmeyebilir yemek ve bu şekilde aç kalıp yavrusunu yiyebilir. Ben bu duruma daha önce şahit olmadım inan yoksa mutlaka yardımcı olurdum.

Anıl

Kullanıcı
@Tevfik, Tüm yemeğini yiyor. Hiç bir zaman aç kalmıyor. Googlede bir şey de bulamadım bununla ilgili. Tek bulduğum yavru öldüğünde sokak köpekleri 3 4 gün boyunca ağzında gezdiriyormuş canlanır ümidiyle . Ama ben kendim buna şahit olmadım. Şantiyede çalıştığım için şantiyede çalışanlar şahit olmuş.

Misgene07

Kullanıcı
@Anıl, köpeklede nasıldır bilmiyorum ama kediler ölü doğum yaptıklarında içgüdüsel olarak doğada iz bırakmamak için ölü yavruyu yiyebiliyor diye biliyorum. Köpekte de belki böyle bir durum söz konusu olabilir. Yavru canlı mı doğdu? Bilgim bu kadar köpekten daha iyi anlayan birisi mutlaka vardır yardimci olur diye düşünüyorum

Tevfik

Yönetici
O zaman köpekler konusunda bilgi sahibi olan @Furkan bey'i konuya davet edelim ve gerekli açıklamaları bize yaparak aydınlatsın bizi. Aynı zamanda @socrabbit hanımefendiyi de buraya davet etmekten çekinmiyorum.

socrabbit

Kullanıcı
Doğum sonrası annede gerçekleşen çeşitli protein, vitamin eksikliğinin annede görülmesi durumunda anne yavruların en güçsüzünü seçerek onu yer. Bu şekilde hem diğer yavrularını sağlıklı bir şekilde büyütebilir hem de yediği yavrunun kardeşlerine hastalık yaymasını engeller. Bunu yalnızca köpekler de değil kemirgen gibi otçul canlılarda gözlemleyebiliriz. Vitamin takviyesi yapmanızı tavsiye ederim.

Miela

Kullanıcı
Doğum sonrası annede gerçekleşen çeşitli protein, vitamin eksikliğinin annede görülmesi durumunda anne yavruların en güçsüzünü seçerek onu yer. Bu şekilde hem diğer yavrularını sağlıklı bir şekilde büyütebilir hem de yediği yavrunun kardeşlerine hastalık yaymasını engeller. Bunu yalnızca köpekler de değil kemirgen gibi otçul canlılarda gözlemleyebiliriz. Vitamin takviyesi yapmanızı tavsiye ederim.
Aynen ya da bizim göremediğimiz ama annenin yavruda gözlemlediği bir rahatsızlık varsa anne diğer yavruları tehlikeye atmamak için o yavruyu yer.