Sarman Kedi Hakkında 3 Bilgi

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Katılım
26 Haz 2021
Mesajlar
221
Çözümler
2
Tepkime puanı
130
Puanları
13
Konum
Kayseri
Sarman Kedi Hakkında 3 Bilgi Sarman kedi hakkında 3 bilgi sunduğumuz bu yazımızla birlikte bu muhteşem dostlar üzerine daha fazla bilgi edineceksiniz.

Sarman Kedi​

Dünyanın en çok beslenen canlılara arasında olan kedilerin birçok türü de bulunmaktadır. En sevilen türlerden biri de şüphesiz ülkemizde en çok görülen sarman kedilerdir. Sarman kediler oldukça estetik görünüşlerinin yanı sıra sapsarı ve yumuşak tüyleri nedeniyle de çokça tercih edilmektedir. Peki sarman kedileri diğerlerinden ayıran birçok özellik olduğunu biliyor muydunuz? Yazıyı oluştururken de faydalandığımız Sarman Kedi araştırması size bu konu hakkında daha detaylı bilgi sunacaktır. Mutlaka okumalısınız.

1- Bir Tür Değildir.​

Yaygın bilinen aksine sarman kediler kendi başına bir tür değildir. Tekir cinsine ait olan sarman kediler yalnızca tüy renklerinden dolayı sarman adını almıştır. Sarman bir kedinin anne ve babasının tüy renklerinde sarı renk bulunmamasına rağmen ortaya çıkan yavrunun sarman olma ihtimali bulunmaktadır. Bu anne ve babanın atalarında bulunan çekinik genden kaynaklanmaktadır. Aynı şekilde iki sarman kedinin çiftleşmesinden de sarman bir yavru doğmayabilir. Kısacası sarman doğmak bir şans işidir denebilir.

2- Sarman Kedilerin Çoğu Erkektir.​

Yine genlerle anlatılabilecek bir durum olan sarman kedilerin çoğu erkektir. Bu durum gen bilimciler tarafından şu şekilde anlatılmaktadır. Çoğu zaman dişilerde bulunan kromozomlar ve sarı tüy genleri birbirleri ile entegre şekilde çalışmamaktadır. Yapılan araştırmalara göre her 10 Sarman kediden 8 tanesi erkektir. Bu da demek oluyor ki eğer dişi bir sarman Kediniz varsa oldukça şanslısınız.

3- En Sevecen Kedilerdir.​

Kedilerin ve diğer evcil hayvanların karakterleri şüphesiz büyüdüğü ortamdan gelir. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda Tekir başta olmak üzere diğer cins kedilerde karşılaştırıldığında sarman cinslerin en sıcak kanlı insan seven ve dostane kediler olduğu anlaşılmıştır. Hatta sarman kediler kucak kedileri olarak da bilinmektedir. Birçok sarman kedi sahibinin anlattığına göre sarman kediler sahiplerinin kucağında vakit geçirmeye bayılırlar. Sahibinin yanında ve ona temas etmeyi seven sarman kediler kısaca sahiplerine aşıktır diyebiliriz. Ancak bu durum elbette ki kedinin karakterine göre de değişmektedir. Kendine hiç dokundurmayan ya da agresif olan sarman kediler de bulunmaktadır. Kedi türleri için Hayvanlar Aleminde muhteşem bir kaynak olarak ön plana çıkıyor.
 

Benzer konular