Lütfen acil yardım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Alex'in annesi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tavşanında bı kaşınma farkettim kulak arkası ve baş bölgesi arada sırtını ağzı ile sanki kasıyor ama benim gözlemlediğim de öyle sürekli sürekli yapmıyor bunu yanlız ben sırtında 3 4 tane siyah veya kötü renk bilmiyorum gözümle seceyeceğim kadar küçüktü acaba pire mi onlar lütfen yardım ve pireyse ne yapmam lazım ( bu arada temizliğine çok dikkat ediyorum ve başka bı hayvan beslemiyorum)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ense bölgesini dikkatlice kontrol edin. Üzerinde küçük böcekler varsa veteriner hekime dış parazit damlası yaptırmanız gerekir. Kafesini, yattığı bölgeleri de sirkeli su ile güzelce temizlemelisiniz. Devamlı bulunduğu yerlere lavanta yağı damlatırsanız parazit kapmasını yüksek oranda engeller. Lavanta yağına direkt temas etmemesine özen göstermelisiniz.

Alex'in annesi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ense bölgesini dikkatlice kontrol edin. Üzerinde küçük böcekler varsa veteriner hekime dış parazit damlası yaptırmanız gerekir. Kafesini, yattığı bölgeleri de sirkeli su ile güzelce temizlemelisiniz. Devamlı bulunduğu yerlere lavanta yağı damlatırsanız parazit kapmasını yüksek oranda engeller. Lavanta yağına direkt temas etmemesine özen göstermelisiniz.
Ensesine baktım hiç böcek falan görmedim gördüğüm sirt bölgesinde ve gözümle zor farkediyorum

Son düzenleme: