Pomeranian Boo

Köpek Sahiplenmek İçin Uygun Kişi Misiniz?

1180x200 Reklam Alanı

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,832
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,918
Puanları
113
Konum
Türkiye
110

Köpek Sahiplenmek İçin Uygun Kişi Misiniz?

Her anı, her dakikası dolu, yaşamında en küçük bir boşluk bile olmayan bireyseniz köpek almayınız. Köpek ilgi ve bakım gerektiren bir varlıktır. Sizden sevgisine sevgi, ilgisine ilgi bekler. Sizinle dolaşmak, oynamak, egzersiz yapmak ister. Yıkanmak, taranmak, bakılmak, temizlenmek ister. Bilinçli ve bilgili tutum, eğitim ve terbiye ister. Aksi hâlde yozlaşır, tüm iyi niteliklerini yitirir.

Köpekleri gerçekten seviyor ve gerçekten bir köpek edinmeye gereksinme duyuyor musunuz? Alacağınız köpek yaşamınızdaki bir boşluğu mu dolduracak, yoksa onu bir sığıntı gibi mi kabulleneceksiniz? Sahipleneceğiniz köpeğinize ayıracak yeterli zamana sahip misiniz?

Köpekleri gerçekten seviyor, onun, yaşantınızdaki boşluğu dolduracağına, hayatınıza anlam katacağına, neşe ve sevinç kaynağı olacağına inanıyorsanız, bakımı, temizliği, eğitimi için gerekli zamana, enerjiye ve sabıra sahip olduğunuza güveniyorsanız, köpek almayı düşünebilirsiniz.
 

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
447
Tepkime puanı
230
Puanları
43
Konum
İzmir
güzel bir yazı olmuş bunu birçok insanın okuması gerekiyor. sadece köpek sahiplenenler değil, kedi sahiplenen kişiler, kuş besleyen kişiler, balık hobisi olan kişiler... bunların hepsinin okuması lazım düşüncesindeyim. insanlar maalesef çok bencilce hareket edip bir süre sonra hevesinden vazgeçip sokağa terk ediyorlar hayvanları.
 

Benzer konular