Kısırlaştırma ameliyatı.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim 7.ayına girecek. Dün kızgınlığa girdi. Ara sıra miyavlıyor ama onun dışında gırlıyor daha çok. Sevince hopp kalça yukarı 😅 İlk defa kızgınlığa girdi, ne yaparız bilmiyorum. Kısırlaştırma ücreti 550₺ dediler, bunun öncesinde ve sonrasında yapılan test, ilaç vs paraları ayrıymış. Yani nereden baksam 800 tutacak sanırım. Ben daha 300 biriktirebildim. 🥺 Parayı denkleştirinceye kadar ameliyatı yaptıramam ama benim soracağım soru şu; ameliyat öncesi hangi testleri istemeliyim? Ameliyat sonrası da test olacak mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında bütçeyi yükseltmek için vaktiniz var, kısırlaştırma için 7 ay erken bile sayılıyor kimi zaman.

Bildiğim kadarıyla testler isteğe bağlı.

Tabi yaptırmak daha iyi, en azından içiniz rahat eder fakat kısırlaştırma ücreti de biraz yüksek geldi bana. Alternatif veteriner şansınız var ise onlara da bir danışın derim

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında bütçeyi yükseltmek için vaktiniz var, kısırlaştırma için 7 ay erken bile sayılıyor kimi zaman.

Tabi yaptırmak daha iyi, en azından içiniz rahat eder fakat kısırlaştırma ücreti de biraz yüksek geldi bana. Alternatif veteriner şansınız var ise onlara da bir danışın derim
Her şey üst üste geldi cidden. Sıkışık kaldım, kedinin susmak bilmez sesleri falan. Kuzuma da kıyamıyorum ama en stresli dönemlerden geçiyorum ben de. Kediyi sokaktan sahiplenmeyi bir dernek aracılığıyla yapmıştım. O derneğe yazdım. Belki aracı olurlar, ne kadar indirim olursa razıyım.

Benim araştırdıklarımın arasında en ucuzu 550tl idi. Antibiyotikler dahilmiş fiyata.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Dayanabiliyorsanız biraz daha bekleyin ben 9 aylıkken kısırlaştırmıştım 870 TL vermiştim herşey dahildi içine. Antibiyotik vermişlerdi onun harici ilaç vs. almadım gerek olmadı çok şükür.

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Dayanabiliyorsanız biraz daha bekleyin ben 9 aylıkken kısırlaştırmıştım 870 TL vermiştim herşey dahildi içine. Antibiyotik vermişlerdi onun harici ilaç vs. almadım gerek olmadı çok şükür.
Veteriner 7 aylıktan sonra yapıyoruz demişti. Bende şimdi güvenilir ve hazır param varkem 2 hafta kadar sonra yaptırmak istiyorum. Çok kararsız kaldım bilemiyorum :(

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Veteriner gelişiminin yeterli oldugunu düşünüyor ise kısırlaştırılabilir tabi, beklemek cok elzem değil.

Dernek yardımcı olur umarım; cünkü cok fazla hayvan barındırdıkları için gezici / sabit kısırlaştırma yerleri ile anlasmaları oluyor.

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Veteriner gelişiminin yeterli oldugunu düşünüyor ise kısırlaştırılabilir tabi, beklemek cok elzem değil.

Dernek yardımcı olur umarım; cünkü cok fazla hayvan barındırdıkları için gezici / sabit kısırlaştırma yerleri ile anlasmaları oluyor.
Yaşına göre baya büyük bir kedi benimkisi. 3 kg geçmiş olabilir ama obezite değil. Gövdesi ve bacakları uzun olduğu için zayıf gözüküyor