Kedimin Kalçası Kırıldı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

M3molli

Hayvansever
Kedi Dostu
4 aylık erkek kedim dün akşam 2.kat balkonundan düşerek kalçasını kırdı. Veteriner röntgen vs. bakıldıktan sonra kesin sonuca varıldı. Daha önce başıma gelmeyen birşey, yardımcı olabilecek var mı acaba? İyileşme süreci nasıl devam eder, bilgi verebilen olursa çok sevinirim.ü

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, aramıza hoş geldin :) Tedavi sonrasında senin için en zor kısım evde bakmak olabilir. Bu süreç içerisinde zıplamamasını sağlamalı ve sık sık göz kulak olmalısın. İyileşme sürecini takip etmek için zaman zaman röntgen çektirebilirsin. Umarım en kısa süre içerisinde iyileşir, geçmiş olsun.

M3molli

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, aramıza hoş geldin :) Tedavi sonrasında senin için en zor kısım evde bakmak olabilir. Bu süreç içerisinde zıplamamasını sağlamalı ve sık sık göz kulak olmalısın. İyileşme sürecini takip etmek için zaman zaman röntgen çektirebilirsin. Umarım en kısa süre içerisinde iyileşir, geçmiş olsun.
sürekli başındayım ve hareket etmemesine gayret gösteriyorum. Sanırım biraz da iştahı yok. İyileşme süresi ne kadarı bulur acaba var mı bir fikriniz?

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Kedilerde ki kırıklar genel olarak 4 ila 6 hafta içerisinde iyileşebiliyor, ancak bunu röntgeni görüntüleyen veteriner hekimden daha detaylı öğrenebilirsiniz.

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Rica ederim. Bu süreç içerisinde beslenmesi de önem arz ediyor. İştah açıcı tabletler kullanabilirsiniz 😊

M3molli

Hayvansever
Kedi Dostu
Et suyu kaynatıp içiyorum bugün başladım henüz. Severek yemiyor şırınga ile ağzına zerk ediyorum belli bir miktar. Kemik kaynaması için iyi gelir mi sizce?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
benım kedimin eski sahibi de benzer bir sakatlık durumunda et suyu vermişti bi de takviye vitamin