Kedimin Hapsırıyor. Burun Damlası Varmı ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Mert_Der

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedimin burnundan bir şey çıkarmak istercesine hapşırıyor. Burun damlası varmı ?

Selam arkadaşlar. Kedim sanki burnuna bişe kaçmış hapşırıp çıkarmaya çalışıyor. Burnuna baktım hafif bir kuruluk ve sümük var. Islak ve ılık suyla temizledim ama bir rahatsızlık olduğu belli. Çünkü sürekli aralıklarla tekrarlıyor. Mama yiyor ama Hareketliliği durakladı. Mesela hergün belirli satlerde dışarı çıkar gezeriz; çıkmaz oldu. Sessiz yerlere kaçıp saklanmaya başladı. Zaman zaman bir hapşırma tutuyor. Önceliğim burnu için temizleme yada nefes almasını sağlıyacak burun damlası varmı ?

Malum veterinere götürsem kediyi elimden alıp, Aylığıma el koyarlar. Üstelik Don Gömlek Gönderirler. Veterinerliklerin rant kapısı haline gelmiş. %90 ı para peşinde, Oraya düşen duygusal yardımsever merhametli insanları iliklerine kadar sömürüyorlar. Tedavide etmeseler bile bir sürü bahanelerle soygun çetesi haline gelmişler.

Malesef durumumuz olmadığından bu forma yazıyorum. Herkese saygılar,

Yardımcı olacaklara da şimdiden binlerce teşekkür ederim:

Ekli dosyalar

• Kedi41c.jpg
    Kedi41c.jpg
    51.6 KB · Görüntüleme: 13
  • Beğen
Tepkiler: BZC

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Bulunduğu ortamda toz varsa ondan dolayı yapıyor olabilir. Ayrıca kumu çok toz çıkarıyor mu? Eğer parfümlü kum kullanıyorsanız parfümsüz kullanmayı deneyebilirsiniz. Gözünde akıntı var mı?

Mert_Der

Hayvansever
Kedi Dostu
Apartmanın 1. Katında bir dairede kalırlar. 2 Kardeş Bir anne 70 m2 3 kedi bir salon ve holden ibaret yerde. Toz değilde kendi tüy ve kıllarıyla etrafı baya kirletirler. Her gün temizlik yapılır. Burası işyeri ofistir. Kısıtlı gelirime rağman propilan kısır maması kullanıyorum. Bazen ya bu mamayı bulamam yada imkanım zamanım olmaz en fazla 1 gün sürer başka mama "yemiyorlar ama" koyuyorum. Çok sık olmamak kaydıyla farklı mamalarda veriyorum. Yaş mama, sosis ile takviye ederim. Ben bunları insan gibi düşünür değişik mamalar da veriyorum tabi ki.
Bence bu hayvanda burnunu tıkayan bir hastalık, bir virüs var tamda bu günlerde yerleşip hayvanın canına okumak üzere ama çözüm içinde masraflı bir işe girişemiyorum.

Kedilerim kum kullanmıyor. Açık tuvalet var alıştılar öyle tuvalete giderler. Yada zaman zaman dışarı çıkıyorlar dışarda yaparlar.

Bu foruma da başına gelmiş biri çıkar ilaç ne yapmamı gerektiğini söyler diye yazdım.