Kedimin ağzında kronik şekilde sivilcelenme var

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Dygakyuz

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar,
4 aylık, dişi, sarman bir dostum var.
son 1 aya yakın zamandır ağzında sürekli iyileşip sonradan tekrardan oluşan sivilcelenme tarzı bir rahatsızlık gözlemliyorum. Veterinere gittiğimde iyileştiği için gösterme fırsatı bulamadım ama bir türlü tamamen geçmiyor.
En iyi mamaları tüketiyoruz, haftada bir yaş mama veriyoruz. Mama ve su kabını her gün temizliyoruz.. bunun sebebi ne olabilir? Lütfen yardımcı olun.
6C4E1635-9C5D-48DC-9C3D-83B0282746A0.jpeg

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar aramıza hoş geldiniz :) Daha önce sirkeli suyla temizlemeyi denediniz mi?

Dygakyuz

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar aramıza hoş geldiniz :) Daha önce sirkeli suyla temizlemeyi denediniz mi?
Cevap için çok teşekkür ederim🙏🏼🙏🏼
denedim fakat hemen iyileşme göstermedi. zamanla kendiliğinden geçer gibi oldu sonra tekrardan nüksetti.

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Cevap için çok teşekkür ederim🙏🏼🙏🏼
denedim fakat hemen iyileşme göstermedi. zamanla kendiliğinden geçer gibi oldu sonra tekrardan nüksetti.
Rica ederim :) Sirkeyle yıkamaya bir süre devam edin. Geçse bile sürebilirsiniz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba; öncelıkle geçmiş olsun.

Kullandıgınız mama nedir? Bundan önce hangi mama vardı mesela. Kuru ve yaş mama olarak belirtirseniz daha iyi yorumlayabilirim.

Muhtemel mama bileşenlerinden birisine hassasiyeti mevcut, ağızda oluyor fakat ben denk gelmediğim için kesin birşey diyemem ancak mantar da olabilir.

Veterinere gidip mantar aşısı ya da dezenfektan fısfıslardan alarak çözüm bulabilirsiniz mantar ise.

Diğer secenek de alerjik durum.

Dygakyuz

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba; öncelıkle geçmiş olsun.

Kullandıgınız mama nedir? Bundan önce hangi mama vardı mesela. Kuru ve yaş mama olarak belirtirseniz daha iyi yorumlayabilirim.

Muhtemel mama bileşenlerinden birisine hassasiyeti mevcut, ağızda oluyor fakat ben denk gelmediğim için kesin birşey diyemem ancak mantar da olabilir.

Veterinere gidip mantar aşısı ya da dezenfektan fısfıslardan alarak çözüm bulabilirsiniz mantar ise.

Diğer secenek de alerjik durum.
N&d kitten tavuklu kullanıyorduk kuru mama olarak ama şu an Proplan kitten tavukluya geçiş yaptık. Zaten doğumundan itibaren proplanla beslendiği için yadırgamadı da.
Yaş mama olarak ise gourmet gold serisinden genellikle kırmızı etli olan çeşitlerinden alıyoruz.

Uzun zamandır da çok şükür ki görünürde bir şey yok, inşAllah tekrarlamaz bu durum.

cevap için teşekkürler🙏🏼