Hastalık Bulaş Riski Nedir?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Cnskksl

Hayvansever
Kedi Dostu
IMG_5780.jpeg

Selamlar fotoğrafını gördüğünüz kedinin adı Pamuk binamızın kedisi. Biz ailecek kendisine mama veriyoruz. Binadaki komşular iç dış parazit aşısı yaptırmışlar ama yine eksik aşıları olduğunu biliyorum. Aşırı uysal ve kendini sevdirdiği için binamıza girmesine izin veriyoruz. Kendisi sadece bizim verdiğimiz kaptan mama yiyor. Bir iki saat önce kapının önünde döktüğü mamaları topladım ve kabına koydum. Daha sonra eve girip ellerimi yıkamayı unutup bisküvi attım ağzıma. Kör şeytan içime bir düşünce düşürdü. Acaba kuduz gibi bir şeyin bulaşma riski var mıdır? Alerjim olduğu için daha önce hiç hayvan beslemedik. Ama Pamuk'u çok seviyoruz. Bu konulara çok uzak kaldığım için bilgi almak istedim. İçimi rahatlatırsanız ve eksik aşılar hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Isırmadığı sürece kuduz bulaşacağını sanmıyorum. Parazit vs bulaşma ihtimali var. Bir problem olacağını düşünmüyorum. Yine de elinizi yıkamayı unutmamak gerekiyor. Kediler temiz hayvanlardır, iç-dış parazit düzenli yapılırsa alerjiniz yoksa bir problem olmaz.

Marsoke

Hayvansever
Kedi Dostu
Ekli dosyayı görüntüle 5566
Selamlar fotoğrafını gördüğünüz kedinin adı Pamuk binamızın kedisi. Biz ailecek kendisine mama veriyoruz. Binadaki komşular iç dış parazit aşısı yaptırmışlar ama yine eksik aşıları olduğunu biliyorum. Aşırı uysal ve kendini sevdirdiği için binamıza girmesine izin veriyoruz. Kendisi sadece bizim verdiğimiz kaptan mama yiyor. Bir iki saat önce kapının önünde döktüğü mamaları topladım ve kabına koydum. Daha sonra eve girip ellerimi yıkamayı unutup bisküvi attım ağzıma. Kör şeytan içime bir düşünce düşürdü. Acaba kuduz gibi bir şeyin bulaşma riski var mıdır? Alerjim olduğu için daha önce hiç hayvan beslemedik. Ama Pamuk'u çok seviyoruz. Bu konulara çok uzak kaldığım için bilgi almak istedim. İçimi rahatlatırsanız ve eksik aşılar hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
karma aşısı yapılmadımı gençlik aşısı olarakta bilinir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
İhtimalleri düşünürsek; kuduz bir hayvanın tükürüğü ile temastan da kuduz bulaşır.

Ancak kuduz olan hayvanı zaten anlarsınız.

Hadi belirti göstermiyor tamam ama söyle düşünün; bu kadar basit birşeyden bulasacak olsa ülkede hayvansever kalmaz.

Dert etmeyin birşey olmaz %99.99 :)