Hamsterım çok hasta

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

atakanakin

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İyi akşamlar herkese,

bugün sabahtan beri hamsterım hapşırıyor, sürekli tiz ses çıkartıyor, ve bitkin gibi gözüküyor. Sabah farkeder farketmez veterinere götürdüm fakat hamsterları muayene edemiyoruz dediler, küçük bir yerde yaşadığım için fazla veteriner de yok buralarda, bana bi ilaç verdi ve suyuna damlat dedi damlattım ama ne yemek yiyor ne su içiyor. Daha önce bu duruma benzer bir durumla karşılaşanlar yardım edebilir mi lütfen? Onu o halde gördükçe üzülüyorum.

Şimdiden süreç için teşekkür ederim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
İyi akşamlar, hoş geldiniz ve çok geçmiş olsun. Hamster konusunda @Gülce oldukça iyidir ve gördüğü zaman direkt olarak geri dönüş sağlayacaktır size, çok geçmiş olsun.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Üşütmüş olabilir mi? Yaşından ve ne zamandır böyle olduğundan biraz daha detaylı bahsedebilir misiniz?

atakanakin

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Üşütmüş olabilir mi? Yaşından ve ne zamandır böyle olduğundan biraz daha detaylı bahsedebilir misiniz?
Yaklaşık 1 yaşında, daha önce hiç böyle olmamıştı, sürekli aynı yerde duruyor ve kaldığı odanın sıcaklığı hep sabit. Gece neşesi yerindeydi ama sabah kalktığımda garip bir ses çıkardığını fark ettim. Çıkardığı ses arada gerçekten yükseliyor ama genelde düşük bir ses. Aşırı oburdu sürekli yemek versem sürekli yiyecek durumdaydı ama şimdi hiçbir şey yemiyor. Eğer yardımı olacağını düşünürseniz bir videosunu paylaşabilirim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bir süre gözlemleyeceğiniz dar bir alanda beslemenizi öneririm. Damlayı seyreltmeniz gerekmiyorsa kullanılmayan diş fırçasını ağzına hafif değdirerek içirmenizi öneririm. Ağzına ıslak bir şey deyince yalamak zorunda kalıyorlar.

atakanakin

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bir süre gözlemleyeceğiniz dar bir alanda beslemenizi öneririm. Damlayı seyreltmeniz gerekmiyorsa kullanılmayan diş fırçasını ağzına hafif değdirerek içirmenizi öneririm. Ağzına ıslak bir şey deyince yalamak zorunda kalıyorlar.
Marul vermeye çalışacağım birazdan üstüne damlatmayı deneyeceğim suyunu, eğer marulu yemezse diş fırçasını deneyeceğim. Çok teşekkür ederim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kaşık veya şırınga ile vermeyi de deneyebilirsiniz, umarım işe yarar. Soğukta kalmış olması, alerji olması da durumu tetikler. Bulunduğu odada cam açılıyorsa da hastalanmış olabilir.

atakanakin

Hayvansever
Kemirgen Dostu

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Nezle gibi duruyor. İştahı yerine gelirse vitamin bakımından zengin besinler vermenizi öneririm. Yuva yapması için ip-peçete benzeri şeyler atmanızı öneririm. Kulakları soğuk mu? Bir de talaş hep kullandığınız talaş mı veya yeni mi değiştirmiştiniz?

atakanakin

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Nezle gibi duruyor. İştahı yerine gelirse vitamin bakımından zengin besinler vermenizi öneririm. Yuva yapması için ip-peçete benzeri şeyler atmanızı öneririm. Kulakları soğuk mu? Bir de talaş hep kullandığınız talaş mı veya yeni mi değiştirmiştiniz?
Talaş sürekli kullandığım kemirgen talaşı, normalde talaşları bir yere toplayıp orada yatıyordu, bu sabah biraz hasta gibi görünce talaşını değiştirdim -yine aynı marka talaş koydum- ama bu sefer talaşları toplamadı. Elime alışık olmadığı için dokunamıyorum kulaklarına

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bazı hastalıklarda talaşın da çok etkisi oluyor bu yüzden sormak istedim. Şu anda damlayı kullanmak dışında yapabileceğiniz pek bir şey yok gibi duruyor. Eğer çevrede farklı bir klinik bulursanız götürmenizi öneririm. İştahı yerine gelirse iyileşme süreci çok daha hızlı olur.

atakanakin

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bazı hastalıklarda talaşın da çok etkisi oluyor bu yüzden sormak istedim. Şu anda damlayı kullanmak dışında yapabileceğiniz pek bir şey yok gibi duruyor. Eğer çevrede farklı bir klinik bulursanız götürmenizi öneririm. İştahı yerine gelirse iyileşme süreci çok daha hızlı olur.
Peki, teşekkür ederim yardımlarınız için.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Süreci bizimle paylaşırsanız ilerlemesine göre önerileride bulunabilirim. Umarım bir an önce sağlığına kavuşur.

atakanakin

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu sabah hapşırması durdu, iştahı da eskisi gibi, galiba iyileşti. Aynı şekilde suyunu tazeleyip ilaç damlattım, veterinerin söylediği gibi 3 gün kadar kullanacağım ilacı. Gerçekten çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Tekrar böyle bir durumla karşılaşmamak için vitamin kullanmalı mıyım? Veya önerdiğiniz başka bir şey var mı?