Benim Şımarık Kedim :)

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Aycl64

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle, konu yanlış yere açılmışsa affola.

Merhabalar,

Sevgili kedim geceleri aşırı şekilde hareketleniyor. Adeta düüz duvara saldırıyor. Özellikle ben uyuyacağım zamanlar. Tabi bu süreçte beni de uyutmuyor. Gece uykusu geldiğinde ayak ucuma kıvrılıp yatıyor. Üstünü de örtüyorum çok memnun kalıyor.

Şimdi benim kafama takılan bir iki nokta var. :)

Bu şımarık kız çocuğu neden benim yüzüme ya da omzuma yakın bir noktada yatmıyor da ayak ucuma yatıyor? :)

Bu şımarığı ben koşullamak bu süreçte de ödül olarak mama kullanmak istiyorum. Önerdiğiniz ödül Maması var mı?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ödül maması olarak Gimcat tavsiye edebilirim. Alırken içeriğinde şeker olmamasına dikkat edin. Kedileri koşullamak oldukça zor oluyor, iyi şanslar dilerim. :)
Çoğunlukla sizinle hem yakın olmak hem de sıcaklamamak için ayak ucunda uyumayı tercih ederler. Üşüdüğünde size daha yakın yatabilir.

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kedim yattığımı anlayınca yüzüme bakıyor. Yorganı kaldırıyorum, yorganın içine girip yatağın tam ortasında yatıyor. İlk zamanlar boğulacak sanıp uyuduktan sonra göğüs hizama çekerdim ama artık alıştım.

Aycl64

Hayvansever
Kedi Dostu
Ödül maması olarak Gimcat tavsiye edebilirim. Alırken içeriğinde şeker olmamasına dikkat edin. Kedileri koşullamak oldukça zor oluyor, iyi şanslar dilerim. :)
Çoğunlukla sizinle hem yakın olmak hem de sıcaklamamak için ayak ucunda uyumayı tercih ederler. Üşüdüğünde size daha yakın yatabilir.
Çok teşekkür ederim önerileriniz için. Şeker olmasının sakıncaları nelerdir acaba?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Veterinerim ile konustugumda bana yatak odanızda yatmasın demişti, sonrasında ayrı yatmak isterseniz alışkanlık nedeniyle gece uyutmaz demişti.

Aycl64

Hayvansever
Kedi Dostu
Veterinerim ile konustugumda bana yatak odanızda yatmasın demişti, sonrasında ayrı yatmak isterseniz alışkanlık nedeniyle gece uyutmaz demişti.
Evet kesinlikle durum böyle. :) hanımefendi farklı odada yattığı zaman sanki kuyruğuna basılmış gibi bağırıp kendini zorla bizim yanımıza aldırıyor.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Aynı odada yatmak eğer rahatsız etmiyor ise bence insanın uyku kalitesini yükseltiyor.

Ancak kediler evcil desek de tam anlamıyla evcilleşemeyen bir hayvan türü, onları bu kadar insan bağımlısı yapmamak gerek bence.

Bu sefer gece bile size alıştıgı için bireysel takılmak yerine siz yokken hep gözleri sizi arayıp huzursuz olacaktır.

Genel olarak yaptıgım tavsiyeyi vermek istiyorum; bir kediniz var ise ve imkanınız var ise ikinci kediyi alın. o zaman herşey daha iyi oluyor :D

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Maalesef bende alıştırdım benle uyumasına gece odadan çıktığımda hep miyavlıyor. Bendede ayaklarımın oraya yatıyor nadiren başımın ucunda uyuyor sabah tam 4-5 gibi tokat atıp uyandırıyor beni :)

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Aynı odada yatmak eğer rahatsız etmiyor ise bence insanın uyku kalitesini yükseltiyor.

Ancak kediler evcil desek de tam anlamıyla evcilleşemeyen bir hayvan türü, onları bu kadar insan bağımlısı yapmamak gerek bence.

Bu sefer gece bile size alıştıgı için bireysel takılmak yerine siz yokken hep gözleri sizi arayıp huzursuz olacaktır.

Genel olarak yaptıgım tavsiyeyi vermek istiyorum; bir kediniz var ise ve imkanınız var ise ikinci kediyi alın. o zaman herşey daha iyi oluyor :D
Bir benim kedi tuhaf sanırım ya. Nerede yattığını gram umursamıyor. Bazen yatağında uyuyur, bazen kalkar halının üstüne serilir bazen gelir yorganı açmam için başımda bekler. Çok nadir kapı kapalıysa ve aklı dışarıda bir şeye takıldıysa sesler çıkarır. Bu arada benim ona şakasına seslendiğim sesleri çıkarıyor olması normal mi bilmiyorum. Sabahları iki mırlar sevdirir kendini ev halkına sonra Ya Allah Bismillah der gibi agresifliğe, manyaklığa geri döner.

Aycl64

Hayvansever
Kedi Dostu
Maalesef bende alıştırdım benle uyumasına gece odadan çıktığımda hep miyavlıyor. Bendede ayaklarımın oraya yatıyor nadiren başımın ucunda uyuyor sabah tam 4-5 gibi tokat atıp uyandırıyor beni :)
Ahahaha :) arasıra beni de uyandırmayı başarıyor.
Bir benim kedi tuhaf sanırım ya. Nerede yattığını gram umursamıyor. Bazen yatağında uyuyur, bazen kalkar halının üstüne serilir bazen gelir yorganı açmam için başımda bekler. Çok nadir kapı kapalıysa ve aklı dışarıda bir şeye takıldıysa sesler çıkarır. Bu arada benim ona şakasına seslendiğim sesleri çıkarıyor olması normal mi bilmiyorum. Sabahları iki mırlar sevdirir kendini ev halkına sonra Ya Allah Bismillah der gibi agresifliğe, manyaklığa geri döner.
Sanırım kedilerimiz kardeş 😂😂😂😂😂😂

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Benimki de benimle uyuyor ben yatıyorum o da oynayıp oynayıp sıkılınca yanıma sokuluyor 🥳 Boynuma yakın da uyuyor, üzerime çıkıp uyuyor bazen, battaniyenin altına felan giriyor bazen de elimin kolumun hareketlerinden rahat edemediği zaman bacaklarımın oraya iniyor 😻 Zaten bacağınızın oraya yatıyormuş yukarıya çıkartmak için ne yapmak lazım bilmiyorum belki kendi kendine çıkar, oyun felan yapabilirsiniz en sevdiği oyuncağı felan boynunuzun oraya alabilirsiniz sonra o da gelir belki 😅