Aşı Süreçleri

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Civarda farklı farklı duyumlar alıyorum. Hiç evden cıkmayan bir kedi için gerekli aşılar nelerdir? (tabi bizim dışardan getirme taşıma ihtimalimizi göz önüne alırsak)

Ben

İç - Dış
Karma 1 -2
Lösemi 1-2
Kuduz

yaptırdım sadece.

Ama bazı arkadaşlar iç dış ve karma yeterli diyor, bazıları da mantar da yaptırman lazım diyor.

Acıkcası kafam karıştı.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ben bu takvime göre yaptırmanızı öneririm. En sağlıklı aşılama takvimi bu şekilde oluyor. Logonun altında kalan kısımda kuduz yazıyor.
KEDİ AŞI TAKVİMİ.jpg

mevlutunal

Yeni Üye
Civarda farklı farklı duyumlar alıyorum. Hiç evden cıkmayan bir kedi için gerekli aşılar nelerdir? (tabi bizim dışardan getirme taşıma ihtimalimizi göz önüne alırsak)

Ben

İç - Dış
Karma 1 -2
Lösemi 1-2
Kuduz

yaptırdım sadece.

Ama bazı arkadaşlar iç dış ve karma yeterli diyor, bazıları da mantar da yaptırman lazım diyor.

Acıkcası kafam karıştı.
Sizin yaptırdığınız şekilde en uygunu açıkçası. Lösemi hastalık olarak yakalanma ihtimali düşük ama yakalandığı zaman tedavisi uzun ve çok pahalı olan bir hastalık o yüzden en iyisi koruma için aşılama. Enjeksiyon aşılarını yılda bir defa tekrar ettirmeniz lazım. Aşı prospektüslerinde 3 yılda bir yazar fakat bu uygulama yöntemi için her yıl antikor titrasyon testi yapıldığı taktirde 3 yılda birdir. Ve bu yöntem aşıdan daha pahalı olduğu için yıllık aşılama yapılıyor ülkemiz ve avrupada. Sadece Finlandiya Danimarka gibi ülkelerde diğer yöntem yapılıyor. Bu da bilgilendirme olsun merak edenlere. İç dış parazit ise bulunan konuma göre değişir. Akdeniz bölgesinde her ay dış , 3 ayda bir iç parazit uygulması yapıyoruz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese değerli bilgileri için çok teşekkür ederim.