Anormal tüy dökülmesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

enesfrkndmr

Hayvansever
Kopek Dostu
İsmi boyoz 2.5 yaşında cocker
Yanak bölgesinde normalde rastlamadığım tüy dökülmesi gibi bir problem var tabi normalde tüy döküyor fakat hani bu şekilde değil sebebi nedir yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_20210530_134318_033.jpg
    IMG_20210530_134318_033.jpg
    114.4 KB · Görüntüleme: 18

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle çok geçmiş olsun @enesfrkndmr veteriner hekiminize bu durumdan bahsettiniz mi acaba? Alerji, stres vb. durumlardan kaynaklanabilir ama sizlere daha iyi bilgi vermek adına deneyimli arkadaşlar yoruma yazacaklardır.

enesfrkndmr

Hayvansever
Kopek Dostu
Öncelikle çok geçmiş olsun @enesfrkndmr veteriner hekiminize bu durumdan bahsettiniz mi acaba? Alerji, stres vb. durumlardan kaynaklanabilir ama sizlere daha iyi bilgi vermek adına deneyimli arkadaşlar yoruma yazacaklardır.
Teşekkür ederim Şuanlık hayır yeni oldu zaten yarın götüreceğim ve belirtmeyi unuttum tüy kökleride dökülüyor sanırım dökülen tüylerin uçlarında siyah siyah noktalar var

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkür ederim Şuanlık hayır yeni oldu zaten yarın götüreceğim ve belirtmeyi unuttum tüy kökleride dökülüyor sanırım dökülen tüylerin uçlarında siyah siyah noktalar var

Anlık strese girme durumlarında da bu tür durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ben de Kayseri'de yaşıyorum. Kayseri'de hangi veteriner hekime götürüyorsunuz acaba?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yakından bakmadan kesin bir şey söylemek mümkün değil ancak alerji, mantar gibi hastalıklarda bu tarz bölgesel tüy dökülmeleri ile karşılaşabiliriz. En kesin cevabı veteriner hekimin muayene ettikten sonra söyleyecektir. Ek olarak beslenmesine ve bağışıklığının yüksek olmasına çok dikkat etmenizi öneririm. Deri ve tüy sağlığı için somon yağı gibi takviyeler kullanabilirsiniz. :)

enesfrkndmr

Hayvansever
Kopek Dostu
Anlık strese girme durumlarında da bu tür durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ben de Kayseri'de yaşıyorum. Kayseri'de hangi veteriner hekime götürüyorsunuz acaba?
Işık veteriner kliniğe gidiyorum fakat yürüme mesafemizde değil ve şuan araç yok sanırım yarına belli olacak

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Işık veteriner kliniğe gidiyorum fakat yürüme mesafemizde değil ve şuan araç yok sanırım yarına belli olacak

Sokağa çıkma iznim olsaydı bir şekilde hallederdik ama benim de maalesef sokağa çıkma iznim yok, evdeyim... barış manço parkının orada diye hatırlıyorum ışık veterineri, birçok kişinin memnun olduğunu duydum. Yakın dostlarına oldukça ilgili davranıp, gerekli tedaviyi yapıyorlar diye duymuştum. Siz de memnunsanız burada tavsiye edebiliriz veteriner hekimi.

enesfrkndmr

Hayvansever
Kopek Dostu
Sokağa çıkma iznim olsaydı bir şekilde hallederdik ama benim de maalesef sokağa çıkma iznim yok, evdeyim... barış manço parkının orada diye hatırlıyorum ışık veterineri, birçok kişinin memnun olduğunu duydum. Yakın dostlarına oldukça ilgili davranıp, gerekli tedaviyi yapıyorlar diye duymuştum. Siz de memnunsanız burada tavsiye edebiliriz veteriner hekimi.
Evime 4-5km uzaklıkta yol üzerinde en az 5 tane veteriner bulurum, zahmet çekip özellikle tercih ediyorsam bi kalitesi vardır illaki :) Kayseride yaşayanlara kesinlikle tavsiye ederim ilgi alaka, hizmet olarak benim için bir numaralar