5 Adımda Yavru Köpekler İçin Mama Tarifi

socrabbit

Moderatör
Yavru köpekler için kuru mamadansa yaş mamanın daha sağlıklı olduğunu düşündüğümden öncelikle yaş mama tarifini vermek istedim. Verdiğim tarif günlük kullanıma uygundur ve kuru mama yerine verilebilir.

646

Malzemeler:

• 1/2 su bardağı yulaf
  • 500 gram balık (tercihen somon, uskumru veya sazan)
  • 1 adet elma
  • 100 gram tavuk ciğeri
  • 1/4 su bardağı bezelye
  • 3 bardak ıspanak
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

645

Yapılışı:

1. Balık ve ciğer aynı kapta haşlanır. Haşlamadan önce balıkların kılçıkları iyice ayıklanır.
  2. Bezelye ve ıspanak haşlanır.
  3. Haşlanan malzemeler blenderda karıştırılmak üzere blenndera konur.
  4. Üzerine zeytinyağı, haşlanan etin suyu, elma ve yulaf eklenir.
  5. Tamamı blenderdan geçirilerek karışması sağlanır.
  6. Afiyet olsun 🐾

Not: Mamalar kendi tarifimdir ve piyasadaki kaliteli mamalardan esinlenilerek hazırlanmıştır :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tevfik

Yönetici
Güzel bir anlatım olmuş, yine muhteşem bir tarif ile karşımızdasın sayın yetkilim :) Yerli ve milli facebook sayfamızda paylaşıp insanların görebilmelerini sağlayacağım.

SANCAKTAR

Kullanıcı
@socrabbit üstadım döktürmüşsün gerçekten. Bu tariften fazlaca hazırlayıp dondurarak saklamamızın bir sakıncası olurmu acaba ? Eşim ben işteyken ara ara bundan verse yavrunun midesi bayram ederdi. İzninle facebook ta paylaşıyorum .

socrabbit

Moderatör
@socrabbit üstadım döktürmüşsün gerçekten. Bu tariften fazlaca hazırlayıp dondurarak saklamamızın bir sakıncası olurmu acaba ? Eşim ben işteyken ara ara bundan verse yavrunun midesi bayram ederdi. İzninle facebook ta paylaşıyorum .
Tabiki paylaşabilirsiniz. Saklama koşulları 3 günden fazla olmamalıdır. Özellikle balıktan dolayı daha uzun süre saklamak biraz risk oluyor.