Tavşanın Üremesini Nasıl Engelleriz ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Kuzgunkarası

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Selamlar. Tavşan beslemeyi çok istiyorum ama doğurganlık problemini nasıl çözebileceğimi bilmiyorum. Kısırlaştırmayı doğru bulmuyorum. Buna alternatif bir çözüm lazım. Bir dişi bir erkek alıp yavrulatmak istiyorum. Acaba yavrular biraz büyüdükten sonra erkekler ve dişilere ayrı kafeslerde baksam nasıl olur ? Tabi bir de bunlar kavga etmeden bir arada durabilecek mi ? Önceden tavşan baktım ama çok bilgili değilim. Tavşanlar hakkında en ince ayrıntısına kadar kendimi eğitebileceğim bir kaynak tavsiye edebilir misiniz ?

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Selamlar. Tavşan beslemeyi çok istiyorum ama doğurganlık problemini nasıl çözebileceğimi bilmiyorum. Kısırlaştırmayı doğru bulmuyorum. Buna alternatif bir çözüm lazım. Bir dişi bir erkek alıp yavrulatmak istiyorum. Acaba yavrular biraz büyüdükten sonra erkekler ve dişilere ayrı kafeslerde baksam nasıl olur ? Tabi bir de bunlar kavga etmeden bir arada durabilecek mi ? Önceden tavşan baktım ama çok bilgili değilim. Tavşanlar hakkında en ince ayrıntısına kadar kendimi eğitebileceğim bir kaynak tavsiye edebilir misiniz ?
Merhaba.
Doğurganlık problemini nasıl çözerim diyorsunuz ancak akabinde bir dişi bir erkek alıp yavrulatmak istiyorum diyorsunuz. Sizce de biraz çelişki yok mu?

Kuzgunkarası

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba.
Doğurganlık problemini nasıl çözerim diyorsunuz ancak akabinde bir dişi bir erkek alıp yavrulatmak istiyorum diyorsunuz. Sizce de biraz çelişki yok mu?

O bir seferlik bir şey. 10-12 tavşana bakabilirim ama üremeye devam ederlerse sıkıntı çıkar.

Kuzgunkarası

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tek çözüm kısırlaştırmak gibi duruyor. Ayırmanız hayvanlara işkence olur, bırakın beraber eğlensinler.

Ahlaki olarak çok zor bir karar. Hayvanın yaratılışına müdahale etmek doğru değil. Gerçi ayırınca hayvan çiftleşemediği için mutsuz olacak o da ayrı bir problem. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. Keşke insanlarda olduğu gibi alternatif doğum kontrol yöntemleri olsaydı.

KCG

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kısırlaştırmak