kedimi yetiştirirken hata mı yapıyorum?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

senasenay

Hayvansever
Kedi Dostu
merhaba
5 aylık dişi kedim jesse'yle kardeşimin evine geldik. burada jesse'nin erkek kardeşi var fakat 2 aydır birbirlerini görmedikleri için unuttular şu an yabancılar. kardeşimin kedisi sakin ve arkadaşca bir tavır göstermesine rağmen benim kedim çok hırçın stresli olduğunu hissediyorum bu yüzden ayrı odalarda tutuyoruz. burada 2 hafta duracağız sonra kendi evimize geçeceğiz. ben kedimin sosyal olmasını istiyorum, annemde de kedi olduğu için ve öğrenci olduğumdan dolayı sık sık olmasa da bu seyahatleri gerçekleştirmek, kardeşleriyle bir araya getirmek istiyorum. yani küçüklükten alışmasını istiyorum. şu an diğer odada kardeşimin kedisinin oyuncağıyla oynatmaya çalışıyorum ona bile hırlıyor. bugün ıslak mamaları karşılıklı yemelerini denedik ikisi de yedi fakat benimkisi sürekli hırlıyor agresif tavırlar sergiliyor. tabii ki bunda henüz 2 gün olmasının etkisi vardır. acaba hata mı yapıyorum? bu yaşlarda alışmasını istiyorum. zamanla alışır mı(seyahatlere, kardeşleriyle bir araya getirmede)? yoksa alışmama ihtimali de var mı, yani onu zorluyor muyum acaba?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Her kedi sosyal olmayabiliyor. Birbirlerine alışmaları için izlemeniz gereken ilk adım koku alıştırması yapmaktır. Oyuncak yerine üzerine yattığı kedi yatağı, örtü kedinizin kokuya alışmasında daha etkili olacaktır. İkinci adımda kaldıkları odaları değiştirebilirsiniz. Daha sonra ortak alanda günün belirli saatlerinde görüştürüp kontrollü bir şekilde oynamalarını sağlayabilirsiniz.

emaarist

Hayvansever
Kedi Dostu
Yanlış biliyor olabilirim ama kediler arası iletişimde cins ve yaşın etkisi büyük oluyor diye biliyorum