Hamsterim tahta çubuk yuttu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sadi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu hamsterların hepsi çok tatlı olmak zorunda galiba 😄

Ayrıca hamsterimi kolayca alıştırabilmek için ne yapmak lazım? Bir kaç kaynaktan okuduğumda elimi kafese koyup beklememi istiyor yaptığımda yaşadığım olayı diğer konumda gördünüz zaten.
Onu alıştırmanın en güzel tarafı, onlarla dost olmaktır. Videoda yaptığım gibi kafeslefinin yanına gidip onlarla konuşmak ve sürekli seni görüp sesini duymasını sağlamaktır. Elini kafesin içinde sürekli tutmana ayrıca gerek yok.

Eğer senin kokuna ve sesine alışırsa zaten kısa sürede sorunsuz bir şekilde alışacaktır sana :)

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Onu alıştırmanın en güzel tarafı, onlarla dost olmaktır. Videoda yaptığım gibi kafeslefinin yanına gidip onlarla konuşmak ve sürekli seni görüp sesini duymasını sağlamaktır. Elini kafesin içinde sürekli tutmana ayrıca gerek yok.

Eğer senin kokuna ve sesine alışırsa zaten kısa sürede sorunsuz bir şekilde alışacaktır sana :)
Her gün konuşuyorum ve kafese parmağımı uzatıp koklamasını sağlıyorum kokuma alışması için. Tam olarak alıştığını nasıl anlayabilirim?

Sadi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Her gün konuşuyorum ve kafese parmağımı uzatıp koklamasını sağlıyorum kokuma alışması için. Tam olarak alıştığını nasıl anlayabilirim?
Alışması bir süreç zaten. Kafesine elini soktuğunda, ona uzattığında, yemini suyunu almak için kafesine gittiğinde ayrıca bir tepki vermeyip, sen kafesin başında dururken de rutinine devam edip, sana ayrıca bir reaksiyon göstermeyip her zaman ki gibi takılıyorsa tamam. Sana alışmış demektir :)

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Alışması bir süreç zaten. Kafesine elini soktuğunda, ona uzattığında, yemini suyunu almak için kafesine gittiğinde ayrıca bir tepki vermeyip, sen kafesin başında dururken de rutinine devam edip, sana ayrıca bir reaksiyon göstermeyip her zaman ki gibi takılıyorsa tamam. Sana alışmış demektir :)
Kafese elimi soktuğumda gelip kokluyor ve yalıyor ama biraz uzun tuttuğumda ısırabiliyor. Ben kafesin başındayken su içip edebiliyor ama genelde benim bulunduğum yere doğru gelip koklamaya çalışıyor. Ayrıca hep kafesin tellerini kemiriyor. Bunun nedeni ne olabilir?

Sadi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kafese elimi soktuğumda gelip kokluyor ve yalıyor ama biraz uzun tuttuğumda ısırabiliyor. Ben kafesin başındayken su içip edebiliyor ama genelde benim bulunduğum yere doğru gelip koklamaya çalışıyor.
Evet, bunlar güzel gelişmeler. Sana alışma yolunda devam ediyor şu anda. Aynı biçimde ilerle ve bu şekilde kısa sürede seni tamamen tanır ve de alışır :)

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Evet, bunlar güzel gelişmeler. Sana alışma yolunda devam ediyor şu anda. Aynı biçimde ilerle ve bu şekilde kısa sürede seni tamamen tanır ve de alışır :)
Bir de bazen avucumun içine dişlerini sürtüyor sanki ısırmaya çalışıyorda yapamıyormuş gibi. Ellerimiz yemek koktuğunda yapabilirmiş ama ben elimi yıkayıpta sokuyorum kafese ellerimi. Isırmaya mı çalışıyor?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim gonzalesim cebimde geziyordu benle. 😀 Oturup beraber dizi izlemisligimiz bile vardi. Ama maalesef depresyona girdi, sonra da kaybettik :(

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Benim gonzalesim cebimde geziyordu benle. 😀 Oturup beraber dizi izlemisligimiz bile vardi. Ama maalesef depresyona girdi, sonra da kaybettik :(
Çok geçmiş olsun bu hamsterlara üzüldüğüm kadar insanlara üzülmem herhalde çok tatlı hayvanlar.