Yurtdışına Kargoyla Hayvan Nasıl Getirilir?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ramzo

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhabalar.Ben Azərbaycanda yaşıyorum ve Türkiyeden hayvan almak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim?

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Eğer alacağınız kişi de sürekli bu işi yapmıyorsa baya zor olabilir. Özellikle kargonun ücreti, gümrük vergisi vs. de oldukça maliyetli oluyor yanılmıyorsam. Tavsiyem güvenilir ve yurdışına sık sık hayvan gönderen birini bulamazsanız hiç girmeyin.

KCG

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ne alacağınıza göre de değişir, turkiyeden çıkarken çok fazla prosedür var, kuduz aşısı, kuduz titrasyon testi, seyahat belgesi için tarım ve hayvancılık bakanlığına bağlı yerden belge, başka aşılar vs vs..(bu prosedür min 3-4 ay sürer) ama bu prosedürler ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor bakmak gerekli..

Ayrıca kargo hayvanın cinsine göre zor ve uygunsuz da olabilir ve maliyeti de gerçekten çok çok yüksek. Çok ciddi rakamlar, en az 8-10k gözden çıkarmak gerekli, ki benim bildiğim kadarıyla bu rakam rahat 30-40k oluyor tabi TL cinsinden konuşuyorum.

Ayrıca bende yakın zamanda bir kemirgen ile yurt dışına seyahat ettim ve yukarıdaki prosedürlerin tamamını yaptım ve kemirgen dostu havayolu firmaları TR'ye sadece yaz sezonu geldiği için uçuş bulamadım, kargo da pahalıydı, bu yüzden seyahati bölerek araba yolculuğu ile götürmeyi tercih ettim.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
yukarda detayını anlatmıslar cok masraflı.

Gelip kendın alıp getirsen daha ucuza gelir.

Ayrıca ülkenizdeki hayvanlarda problem mı var buradan alıyorsunuz :)

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Hangi türü getirmeyi düşünüyorsunuz?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben de tam olarak ne alacaksınız onu merak ettim. Kesinlikle çok pahalı bir işlem olur sizin için. Azerbaycan'dan sahiplenmeniz sizin için daha mantıklı olacaktır.

Ramzo

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@Sultanım, chinchila almayı düşünüyorum
Ben de tam olarak ne alacaksınız onu merak ettim. Kesinlikle çok pahalı bir işlem olur sizin için. Azerbaycan'dan sahiplenmeniz sizin için daha mantıklı olacaktır.
Chinchila almayı düşünüyorum.Azerbaycanda da çok pahalı :D
Ne alacağınıza göre de değişir, turkiyeden çıkarken çok fazla prosedür var, kuduz aşısı, kuduz titrasyon testi, seyahat belgesi için tarım ve hayvancılık bakanlığına bağlı yerden belge, başka aşılar vs vs..(bu prosedür min 3-4 ay sürer) ama bu prosedürler ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor bakmak gerekli..

Ayrıca kargo hayvanın cinsine göre zor ve uygunsuz da olabilir ve maliyeti de gerçekten çok çok yüksek. Çok ciddi rakamlar, en az 8-10k gözden çıkarmak gerekli, ki benim bildiğim kadarıyla bu rakam rahat 30-40k oluyor tabi TL cinsinden konuşuyorum.

Ayrıca bende yakın zamanda bir kemirgen ile yurt dışına seyahat ettim ve yukarıdaki prosedürlerin tamamını yaptım ve kemirgen dostu havayolu firmaları TR'ye sadece yaz sezonu geldiği için uçuş bulamadım, kargo da pahalıydı, bu yüzden seyahati bölerek araba yolculuğu ile götürmeyi tercih ettim.
Chinchila almak isdiyorum.Güvenli hayvan kargosu var mı acaba?

Chinchila almak isdiyorum.Güvenli hayvan kargosu var mı acaba?
Bende onu yap
Eğer alacağınız kişi de sürekli bu işi yapmıyorsa baya zor olabilir. Özellikle kargonun ücreti, gümrük vergisi vs. de oldukça maliyetli oluyor yanılmıyorsam. Tavsiyem güvenilir ve yurdışına sık sık hayvan gönderen birini bulamazsanız hiç girmeyin.
Bende öyle yapmak isdiyorum fakat güvenilir öyle birisini tanımıyorum

Son düzenleme:

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
@Sultanım, chinchila almayı düşünüyorum

Chinchila almayı düşünüyorum.Azerbaycanda da çok pahalı :D
Yani şu durumda ya Türkiye 'den Azerbeycan 'a gidecek birisinin yanında getirmesi (ya da sizin gelip alması) en uyguna gelecek yol olur. Veya hiç uğraşmadan paraya kıyıp sizin oradan sahiplenmesi daha mantıklı olur 😄. Çünkü arkadaşların da dediği gibi çok fazla belge ve prosedür grektirir.