Yumuşak kaka hakkında

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

miaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba, yaklaşık 10 gün önce kedim çifleşti bu çiftleşme sırasında kedilerimiz farklı mamalar kullandığından her iki mamayıda önlerine koymak durumunda kaldım, tabi karışık bir şekilde beslendiler onlarda daha sonrasında kedimde ishal daha sonrasında yumuşak kaka yapma durumu oluştu. Mama değişikliğinden olabileceğini düşünüp gimcat in gastrointestinal pastelerinden veriyorum. Aynı zamanda da yine gimcat in multi vitamin pastesi ile vitamin takviyesi yapıyorum ama ishali max. Yumuşak kaka kıvamına çevirebildik. Bu takviyelerden ve yumuşak kaka olaylarından sonra çene altında kedi akneleri oluşmaya başladı, beyaz ırk gereği zaten buna yatkın bir çocuk ama bu olaylardan sonra oluştu. Bunun sebebi hormonal olabilir mi? Tüm sorunların oluşma sebebi gebelik olabilir mi? Bir çözümünüz var mı?

Bu arada parazit uygulamaları zamanında yapılmaktadır. En son uygulamayı 1 ay önce yaptırdık.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yumuşak kaka mama değişimi kaynaklı olabileceği gibi hamilelik kaynaklı da olabilir. Akne oluşumununsa hamilelikten olduğunu pek sanmıyorum. İlerlememesi için bir veteriner hekime götürmenizde ve genel kontrol yaptırmanızda fayda var.
Mamayı ne kadar süre kullanmıştı?

miaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
Yumuşak kaka mama değişimi kaynaklı olabileceği gibi hamilelik kaynaklı da olabilir. Akne oluşumununsa hamilelikten olduğunu pek sanmıyorum. İlerlememesi için bir veteriner hekime götürmenizde ve genel kontrol yaptırmanızda fayda var.
Mamayı ne kadar süre kullanmıştı?
Akne için veterinerimiz herhangi bir çözüm sunamıyor maalesef beyaz ırk olduğu için çok yatkınmış batikon sürmemi istiyor ama bir faydası yokkendiliğinden geçiyor zamanla insanlardaki sivilceler gibi bir şey bu. Mamayı sadece 1 gün yedi o da çok az miktarda 20gr. Falan anca yemiştir ölçekli besleme yaptığım için biliyorum.

miaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
Akne için veterinerimiz herhangi bir çözüm sunamıyor maalesef beyaz ırk olduğu için çok yatkınmış batikon sürmemi istiyor ama bir faydası yokkendiliğinden geçiyor zamanla insanlardaki sivilceler gibi bir şey bu. Mamayı sadece 1 gün yedi o da çok az miktarda 20gr. Falan anca yemiştir ölçekli besleme yaptığım için biliyorum.
Aknenin hormonal oluşabileceği yazılarda okudum gebeliğinden kaynaklı hormonları değişti hal ve hareketlerinde her hangi bir değişiklik yok sağlıklı görünüyor.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Akne kendiliğinden geçiyorsa çok güzel, ben ilk defa bu problemi yaşıyorsunuz diye düşünmüştüm. :) O hâlde iki sorununuz da hamilelik kaynaklı olabilir. Yine de ilerleyen vakitlerde hamileliğin gidişatını öğrenmek için kontrole götürmenizi öneririm.