Yumurta sıkışması

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Seher

Hayvansever
Kedi Dostu
İyi günler muhabbet kuşumuzda yumurta sıkışması oldu yaklaşık 3 yaşında ve ilk kez yumurtlayacakti yumurta sıkışmasınin nedeninı öğrenebilir miyim ve tekrar yumurtlatmayi doğru olur mu?
IMG-20190916-WA0001.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba @Seher eğer ilk kez oluyorsa bu durum normal diyebilirim, kendisini çok fazla sıktığından kaynaklı olabilir. Ve sanırım eşi de yok kuşunuzun anladığım kadarı ile? Kızgınlık yumurtası olabilir, daha önce dişi muhabbet kuşum kızgınlık yumurtası bıraktı ama hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım.

@MbSever ve @serkan erkan size yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Çok geçmiş olsun, üzüldüm.

Seher

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba @Seher eğer ilk kez oluyorsa bu durum normal diyebilirim, kendisini çok fazla sıktığından kaynaklı olabilir. Ve sanırım eşi de yok kuşunuzun anladığım kadarı ile? Kızgınlık yumurtası olabilir, daha önce dişi muhabbet kuşum kızgınlık yumurtası bıraktı ama hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım.

@MbSever ve @serkan erkan size yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Çok geçmiş olsun, üzüldüm.
ilk kez oluyor 50 gunlukken almıştık ilk defa yumurtlayacakti eşi var ama veteriner ayrı kafese koymamızi söyledi iyileşene kadar..2 gün önce bu kuşumuzu veterinere götürdük ve küçük bir operasyon ile yumurtayı bütün olarak çıkarttı ve antibiyotik verdi 1 ay kadar ayrı tutmayı düşünüyoruz eşinden çünkü anus kısmı yara gibi ve yumurta sıkışınca tuvaletini yapamamış hepsi karnı içinde birikmis

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Seher, üzüldüm bu duruma. Ben çift muhabbet kuşu çok az besledim ve böyle bir durumla karşılaşmadım, hobi olarak evinde çift muhabbeti besliyor etiketlediğim kişiler ve gayette bilgililer bu konuda. Size gün içerisinde yardım edecekler diye düşünüyorum.

Seher

Hayvansever
Kedi Dostu
İlgili kişilerden cevap bekliyoruz inşallah dönüş yaparlar

MbSever

Hayvansever
Merhabalar.
Kuşunuzun anüsü yerine koyulmamış dışarıda kalmış veya dışkısını yapmaya çalışırken kendisi çıkmış olabilir. Normalde bu kadar sarkmaması gerekiyor. Operasyonu yapan kim?