Yıpranmış kedi tüyü

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Pammuk

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba kedimi Şubat ayında sokaktan sahiplendim. Yaklaşık iki buçuk aydır benimle. Tahminim önceden ev kedisiydi. Ankara kedisiné benziyor. Tüylerinde çok hafif sararmalar var ve çok ince, bakımsız gözüküyor ve aşırı derecede dökülüyor bununla ilgili ne yapabilirim? Royal caninin Hair skin maması varmış sanırım onunla ilgili bir bilginiz var mı, alsam iyi gelir mi veya hangi mamayi kullanabilirim? Elexsus biotin aldim fakat hiç yemedi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çözüm
Bu tip tüylü bir kediye mutlaka malt vermeniz gerekiyor. Bagırsak ve mide problemlerinin ortaya cıkması kaçınılmaz.

Trixie malt alın 80 lira 200 gr'ı. yaklasık 1 seneden fazla süre yetecektir. 2-3 günde bir serçe parmagı kadar verin, ek olarak tüyleri haftada en az 2 kere taramanız lazım.

Mama olarak Brit Care , Fitmin önerebilirim. Bütçeyi daha düşük tutmak isterseniz Profine kuru mamayı önerebilirim.

Yaş mama da Felicia serisi uygun ve güzeldir.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedinizin fotoğrafını atabilir misiniz? Veteriner hekiminizle görüşmüş müydünüz?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Royal canin isim yapmış bir marka olsa da güzel bir mama değil
Kedi yavru sanırım, foto atsanız daha iyi yorumlayabilirim. Sararma hangi bölgelerde mesela?

Yavru kedi ise fitmin kitten mama önerebilirim, çok tüy döktüğü için 2 gunde bir taramaniz ve malt vermeniz gerekiyor.

Tüyleri sağlıksız ise ayrıca gimcat multivitamin vermeniz ve evin birden fazla yerine su koyup daha fazla su içmesini sağlamalısınız.

Veterinere gittiiniz ve aşıları parazitleri yaptırdınız diye düşünüyorum?

Pammuk

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedinizin fotoğrafını atabilir misiniz? Veteriner hekiminizle görüşmüş müydünüz?
Merhabalar evet veteriner hekimé danıştım. Wishkasın yaş mamasını kullanıyordum onu birakmamı söylemişti, 2 haftadır kullanmıyoruz. Kuru mama olarak da Refleks kullanıyordum fakat değiştirmeyi düşünüyorum.
IMG_20210227_114155_778.jpg

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
merhaba saglıksız gozukuyor tüyleri, ancak renk farkını anlamadım. bana gene bir alacalı olma durumu gibi geldi.

Reflex ve whiskas tüyleri mahveder, cok kötü mama.

Yaş mama ve kuru mama hariç birşey veriyor musunuz? Bu kadar uzun tüylü bir mamaya mutlaka 2-3 günde bir malt vermeniz lazım yoksa cok ciddi problemler yaşamanız lazım. Ve mutlaka düzenli tarıyor olmanız gerekiyor.

Yaş mama olarak felicia yaş mamayı öneririm hem uygun hem içeriği cok iyi.

Malt olarak da gimcat malt ya da bütçeniz az ise trixie malt öneririm.

Kuru mama için bütçenizi önerirseniz o konuda da önerilerde bulunabilirim.

Pammuk

Hayvansever
Kedi Dostu
Royal canin isim yapmış bir marka olsa da güzel bir mama değil
Kedi yavru sanırım, foto atsanız daha iyi yorumlayabilirim. Sararma hangi bölgelerde mesela?

Yavru kedi ise fitmin kitten mama önerebilirim, çok tüy döktüğü için 2 gunde bir taramaniz ve malt vermeniz gerekiyor.

Tüyleri sağlıksız ise ayrıca gimcat multivitamin vermeniz ve evin birden fazla yerine su koyup daha fazla su içmesini sağlamalısınız.

Veterinere gittiiniz ve aşıları parazitleri yaptırdınız diye düşünüyorum?
Yaşını tam olarak bilmiyorum. Bir kaç veterineré götürdüm hepsi farklı bir şey söylüyor. Karma aşı, iç-dış parazıt yaptırdim. Sararmalar kuyruk kısmında daha fazla olmakla birlikte patilerinde ve boynunda mevcut.
IMG_20210412_185220_665.jpg

merhaba saglıksız gozukuyor tüyleri, ancak renk farkını anlamadım. bana gene bir alacalı olma durumu gibi geldi.

Reflex ve whiskas tüyleri mahveder, cok kötü mama.

Yaş mama ve kuru mama hariç birşey veriyor musunuz? Bu kadar uzun tüylü bir mamaya mutlaka 2-3 günde bir malt vermeniz lazım yoksa cok ciddi problemler yaşamanız lazım. Ve mutlaka düzenli tarıyor olmanız gerekiyor.

Yaş mama olarak felicia yaş mamayı öneririm hem uygun hem içeriği cok iyi.

Malt olarak da gimcat malt ya da bütçeniz az ise trixie malt öneririm.

Kuru mama için bütçenizi önerirseniz o konuda da önerilerde bulunabilirim.
Kuru mama ve yaş mamadan hariç hiç bir şey vermiyorum zaten yemiyor. Kuru mama da 10 kg luk almak istiyorum. Orta fiyatlı bir mama önerebilirseniz çok iyi olur. 350- 450 tl arası olabilir.

Son düzenleme:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu tip tüylü bir kediye mutlaka malt vermeniz gerekiyor. Bagırsak ve mide problemlerinin ortaya cıkması kaçınılmaz.

Trixie malt alın 80 lira 200 gr'ı. yaklasık 1 seneden fazla süre yetecektir. 2-3 günde bir serçe parmagı kadar verin, ek olarak tüyleri haftada en az 2 kere taramanız lazım.

Mama olarak Brit Care , Fitmin önerebilirim. Bütçeyi daha düşük tutmak isterseniz Profine kuru mamayı önerebilirim.

Yaş mama da Felicia serisi uygun ve güzeldir.

Son düzenleme:
Çözüm

Pammuk

Hayvansever
Kedi Dostu

Trixie malt alın 80 lira 200 gr'ı. yaklasık 1 seneden fazla süre yetecektir. 2-3 günde bir serçe parmagı kadar verin, ek olarak tüyleri haftada en az 2 kere tamanız lazım.

Yaş mama da Felicia serisi uygun ve güzeldir
Tavsiyeleriniz için teşekkürler, dikkate alacağım.