Yetişkin Maması

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Emrecolak

Hayvansever
Kedi Dostu
kedim 10 aylık british shortair bir süredir whiskas kedi mamasını kullanıyoruz. Yaklaşık 4-5 ay gibi ir süre. Annem Marketten yanlışlıkla +1 yaş mama almış. Eğer yedirirsem herhangi bir sıkıntı olur mu?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Whiskas ı acilen bırakmanızı tavsiye ediyorum. Cok iyi reklam yapsa da cok kötü bir mama. Özellikle böbrek ve idrar taşına sebebiyet verdiğine dair yüzlerce sikayet gördüm.

10 aylık bir kedi oldugu için bence +1 yaş maması sıkıntı yaratmayacaktır, civarımdakikeri 10 aylıkken yavru kedi maması yerine normal mamaya yöneliyorlar bazen.

fakat anladıgım kadarıyla +1 yaş da whiskas. British short hair kronik denebilecek derecede böbrek hastalıga yatkın bir ırk. Whiskas mama büyük ihtimalle böbrek problemine neden olacaktır.

-

konu hatalı yere acılmış, kedi mamalara kısmına taşınmıştır.

Emrecolak

Hayvansever
Kedi Dostu
Hmm peki whiskastan farklı sorun yaşatmayacak ve bütçe dostu bildiğiniz bir mama var mı ?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Whiskas ın 15 kilosu 250-300 TL arası, sanırım bu bütçeye uygun düşünüyorsunuz. @Emrecolak

@Gülce nin tavsiyesi üzerine Golosi marka mamayı araştırdım, 20 kilosu 350 Tl. Detaya inildiği zaman içerik olarak (eğer doğru ise) oldukca iyi oldugunu düşünüyorum. Buradaki distribütör firması ile de konustum, yardımsever ve kibarlar. Bu mamayı alıp kendi kedilerime deneyeceğim aynı zamanda felicia ile beslediğim sokak kedilerime artık golosi vermeyi düşünüyorum.

Yerli olarak Mystic mama mevcut, whiskas dan bu da oldukca iyi. 15 kilosu 200-250 Tl arasında. İçerik olarak Golosi ile aynı (bu da eğer doğru ise) , ülkemizde ciddi bir kullanım potansiyeli var. Sokak kedilerine almışlıgım var, hepsi de severek yedi..

Acıkcası whiskas bütçesi dahilinde 2si hariç yenebilir bir mama yok bence. cok araştırdım bulamadım.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bütçe aralığı söylerseniz ben de yardımcı olurum. :)
Kesinlikle o bütçe aralığında en iyi iki seçenek Golosi ve Mystic.

Emrecolak

Hayvansever
Kedi Dostu
İlginizden dolayı çok teşekkür ederim bu siteyi hiç bilmiyordum adminler hızlı bir şekilde dönüyorlar herzaman :D. Son bir şey soracağım. Şuanda aldığım yeni mamayı son kez kullanırsa sorun yaşarmı ? (birdaha kullanmamak üzere)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Büyük paket almadıysanız kullanmanız da bir sakınca olmaz, bitmesine yakın yeni mamayı sipariş edebilirsiniz. Mama değişimini aşağıdaki görsele uygun şekilde yapmanız daha sağlıklı olur. :)

pro-performance-tavuklu-kedi-mamasi-15-kg-yetiskin-kedi-mamalari-1-7-yas-pro-performance-23784...jpg

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Whiskas ı ne kadar erken bırakırsanız o kadar iyi, yukardaki değişim tablosuna göre en kısa sürede bırakmanızı tavsiye ederim.

1.5 kg lık paket aldıysanız zaten mamayı tedarik etmeniz ve 1 haftalık geçiş sırasında yarısı gidecektir, kalan yarısını da sokak canlarına verebilirsiniz.

daha yüksek kg lı aldıysanız açıkçası böbrekleri hassas bir hayvan oldugundan paketi bitirmek yerine geçişi acil şekilde yapmanızda fayda var.