Yetişkin Kedim Diş Çıkarıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

frenchie

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle merhaba forumda yeniyim. 2.5 yaşındaki kedim alt ön kısımda yeni bir diş çıkartıyor. Yetişkin olduğundan dolayı durumu garipsedim ve internette bununla ilgili bir açıklama bulamadım. Böyle bir durumu yaşayan var mı, veya olağan mıdır?

Fotoğrafta göründüğü gibi soldaki diş yeni çıktı. Şimdiden teşekkürler
IMG_20230221_232212.jpg

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
gerçekten cok ilginç geldi. diş çeşitli sebeplerden dökülebilir ama arkadan diş gelmesi ilginç bir konu.

umarım bilen birisi cıkar araştırdım da hiç bir yerde yok gerçekten de bu. veterinere sormak lazım.

anemol

Hayvansever
Egzotik Dostu
Merhaba! Kedinizin alt ön dişlerinde yeni bir diş çıkarması normal bir durum değildir. Ancak, durumun tam olarak ne olduğunu anlamak için bir veteriner hekime danışmanız önerilir.

Kediniz 2.5 yaşında olduğundan, dişleri tamamen gelişmiş olmalıdır. Ancak, bazen dişler normalden farklı şekillerde gelişebilir veya sıkışabilirler. Bu durumda, yeni bir diş çıkması mümkün olabilir.

Veteriner hekiminiz, kedinizin ağzını muayene ederek, neden yeni bir diş çıktığını ve herhangi bir tedavi gerekip gerekmediğini belirleyebilir. Ayrıca, kedinizin diş sağlığı hakkında da bilgi verebilir ve herhangi bir tedavi gerekip gerekmediğini değerlendirebilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kedinizin sağlığı için veteriner hekiminizle iletişime geçmenizi öneririm.

Daha önce hiç böyle bir durum duymadım.

frenchie

Hayvansever
Kedi Dostu
Valla biz de şaşkınız. Veteriner sonuçlarını buradan paylaşacağım götürdükten sonra

• Beğen
Tepkiler: BZC