Yenidoğan ve pirecikler...

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Schnei

Hayvansever
Kedi Dostu
Yaklaşık 2 haftalık olduğunu tahmin ettiğim 2 yenidoğan bebeğim var, anneden dolayı ikisi de pirelenmiş. Çok minicik oldukları için pire damlasını uygun görmedim fakat ne yapacağımı da pek bilemiyorum. Sirkeli su mu yapsam? Üşütürler diye o suyu da hazırlamadım. Kendi haline bıraksam pireler ürer... Çok ikilemde kaldım. Üresinler sorun değil evi ilaçlatırım, fakat yavrulara rahatsızlık veriyorsa bunları nasıl yok edebilirim?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Öncelikle anne kedinin kesinlikle dış parazit tedavisi görmesi gerekir. Yavru kediler için şimdilik pire tarağı kullanabilirsiniz. Annenin dış parazit tedavisine devam ederken devamlı yattıkları eşyaları, yatakları yıkamanızı öneririm.
Sirkeli su yalnızca pireleri uzaklaştırabilir, yok etmez. Aynı sorunu yaşamaya devam edersiniz. Kedilerinizin bulunduğu yere lavanta yağı damlatabilirsiniz. Bu da pireleri uzakta tutacaktır.

Schnei

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle anne kedinin kesinlikle dış parazit tedavisi görmesi gerekir. Yavru kediler için şimdilik pire tarağı kullanabilirsiniz. Annenin dış parazit tedavisine devam ederken devamlı yattıkları eşyaları, yatakları yıkamanızı öneririm.
Sirkeli su yalnızca pireleri uzaklaştırabilir, yok etmez. Aynı sorunu yaşamaya devam edersiniz. Kedilerinizin bulunduğu yere lavanta yağı damlatabilirsiniz. Bu da pireleri uzakta tutacaktır.
Anne yok maalesef. Anneleri benim.

Ekli dosyalar

• IMG-20200727-WA0008.jpg
    IMG-20200727-WA0008.jpg
    172.1 KB · Görüntüleme: 39

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Çok üzüldüm. Umarım sağlıkla büyür yavrularınız. O hâlde pire tarağı ve lavanta yağı denemenizi öneririm. Yavrular biraz büyüdükten sonra sorun devam ediyorsa ilaç için bir veteriner hekimden yardım almalısınız.