Yeni tüye giren muhabbet kuşu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Kemal tunç

Hayvansever
Kus Dostu
Arkadaşlar selamün aleyküm hayırlı günler;
Muhabet kuşum 5.5 6 aylık bir kuş tüye girdi sırt kısmında faln tüy kapsülü var bunlar rahat patlatmasi için ve bu dönem rahat geçirmesi için ne yapa bilirim filizlendirme veriyorum ama yemiyolar onun dışında başka ne uygulaya bilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdi den .
Çok teşekür ederim ☺️☺️☺️

Köfteninannesi

Hayvansever
Kus Dostu
Filizlendirdiklerinizi bi saksıya ekin 2-3 gün içinde uzarlar, onları deneyin bi bakalım. Ayrıca çiğ susam, salatalık kabuğu, muz gibi b vitamin içeren ek gıdalar verin. Eczaneden bemiks ampul alabilirsiniz. Haftada 3 gün, gün aşırı suluğuna 3 damla. Kapsüller patlarken ağrıları olabilir bunun için normal siyah şekersiz çay veya papatya çayı da verebilirsiniz.

Kemal tunç

Hayvansever
Kus Dostu
Filizlendirdiklerinizi bi saksıya ekin 2-3 gün içinde uzarlar, onları deneyin bi bakalım. Ayrıca çiğ susam, salatalık kabuğu, muz gibi b vitamin içeren ek gıdalar verin. Eczaneden bemiks ampul alabilirsiniz. Haftada 3 gün, gün aşırı suluğuna 3 damla. Kapsüller patlarken ağrıları olabilir bunun için normal siyah şekersiz çay veya papatya çayı da verebilirsiniz.
Bemiks verdim şırınga ile ama diğer kuş icmesin diye biri tuyde çünkü teşekür ederim ☺️ cevap yazdıniz için ☺️☺️

Köfteninannesi

Hayvansever
Kus Dostu
1 küçük damladan fazla vermemişsinizdir umarım. Hatta enjektörün iğne ucundan çıkan damlayı baz alın doğrudan ağızdan verirken. Neticede bemiks insan için üretilmiş bir vitamin. Suyla inceltmeden verirken dozu minimalize etmek gerek. Gün aşırı haftada 3 kez verin tüy dökümü durana kadar. Diğer kuş kaç aylık bu arada?

Kemal tunç

Hayvansever
Kus Dostu
1 küçük damladan fazla vermemişsinizdir umarım. Hatta enjektörün iğne ucundan çıkan damlayı baz alın doğrudan ağızdan verirken. Neticede bemiks insan için üretilmiş bir vitamin. Suyla inceltmeden verirken dozu minimalize etmek gerek. Gün aşırı haftada 3 kez verin tüy dökümü durana kadar. Diğer kuş kaç aylık bu arada?
Tam bir damla verdim şırınga sıktım ucuna damla geldi gagası ile kendi aldı içti sıkmadım ağzına yani su ile katcam ama diğer kuş tuyde değil o icmesin diye şırınga yaptım 7 aylık cremio oda ☺️☺️☺️