Yeni Sahiplendigim Kedinin Davranışları.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Melikhan

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu sabah 1.5 yaşında kedi sahiplendim, scotish kırması. Eve geldik ve kedi tedirgin, sevmeye çalıştıgımızda sevdiriyor fakat uzanırken veya otururken sevince hırlayıp ısırıyor. Tek kalınca da sürekli kendini yalıyor.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Evin ve sizin kokunuzdan kaynaklı yalama durumu yapıyor, eve yeni gelen kedilerde standart olan bir durum.

size tavsiyem bu sabah gelen kediyi hemen sevmeye calısmayın. 1 hafta kendi gelsin diye bekleyin.

Melikhan

Hayvansever
Kedi Dostu
kendini sevdiriyor onda problem yaşamadım geceden beri fakat sürekli yatıyor.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Alışır merak etmeyin. Daha yeni oldugu için normal düzene girmesi biraz vakit alır.

yeme icmesine, suyuna dikkat edin. sevdiriyorsa gerçi sıkıntı olmaz, bazı kediler stresten yemek yemeyı kesiyor.

bir de mamasını birden farklı mamayla değiştirdiyseniz kusma ya da az yeme görülebilir.

Melikhan

Hayvansever
Kedi Dostu
Alışır merak etmeyin. Daha yeni oldugu için normal düzene girmesi biraz vakit alır.

yeme icmesine, suyuna dikkat edin. sevdiriyorsa gerçi sıkıntı olmaz, bazı kediler stresten yemek yemeyı kesiyor.

bir de mamasını birden farklı mamayla değiştirdiyseniz kusma ya da az yeme görülebilir.
önceki sahibinin kullandıgı mamadan aldım, bence yeme içmesinde sıkıntı yok. Mamalığına gidip yiyor görüyorum, suyunu da içiyor. Şimdi monitörün arkasında uyuyor.