Yeni Sahiplendiğim Hamster'ım Kafesten Çıkmaya Çalışıyor Ve Kardeşine Saldırıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

pumilka

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba bir iki gün önce 2 tane hamster sahiplendim. (İkisi de erkek) Hamsterları yavru diye sahiplendim fakat biri ötekine göre daha iri belki o yavru değildir. İlk geldiklerinde ufak beyaz olan sürekli tekerleginde koşuyor kendini temizliyor ve aşırı hareketli davraniyordu. Buyuk gri olan ise daha sakin davraniyordu normal bir sekilde yemek yiyor uyuyor fakat diğeri kadar hareketli davranmiyordu ve aşırı ürkek davranıyordu. Hatta videosunu cekerken gülerken nefes verisimden dolayı ödü patlamıştı. Büyük gri olan şimdi sürekli kafesin en üst kısmına tırmanıyor ve telleri kemirip kaçmaya çalışıyor yani amacı bu sanırım çünkü devamli kafasini tellerin arasindan ittirmeye çalışıyor. Strese sokacak hiçbir şey yapmadim hatta yeni geldiler diye bir sure sakinlesmeleri icin hic etkilesime gecmedim sadece seyrettim ama simdi adeta ortalığı ayağa kaldırıyor. Kafesi devamli zorluyor. Ufacık hayvan hiç mi yorulmaz devamlı deniyor dişlerine zarar vermesinden de korkuyorum. Sakinlesmesine yardimci olur diye ufak bir parça peynir aldim ve kafesin teline doğru yakinlastirdim kokladiktan sonra telden inip yuvanin icinde uyuyan yavrunun yanina gitti daha sonra yavruya saldırıp onu bagirtmaya başladı. Bu saldırma olayını ilk geldikleri gunun aksami da yapip yavruyu bagirtmisti fakat sonra yan yana uyudular. Bu peyniri uzattiktan sonra da Üzerine çıkıp kulağını ısırdı resmen kavga eder gibi yuvarlaniyorlar ve beyaz ufak olan bagiriyor daha dogrusu ciyaklama gibi bi ses çıkartıyor. Bi sure kavga ettiler sonra sakinlesip durdular aradan 10 dk geçti simdi tekrar kafesi kemirip zorlamaya başladı. Çok üzülüyorum belki benden nefret ediyor ve buraya gelmeden önceki yuvasını özlüyor ne yapmalıyım bilmiyorum sizce onu geri götürüp daha ufak bir yavru ile değiştirmeli miyim? Diger yavrunun da yalniz kalmasini istemiyorum belki bu biraz daha büyük oldugu icin her seyin farkindadir ve yerini yadirgiyordur diger minik olan kosuyor dolaniyor yiyor bir kere bile teli kemirdigini görmedim ama oteki sanki beni hiç sevmiyor lütfen onerilerinizi paylaşın yakinda daha buyuk bir yaşam alanı yapacağım internette kafesler çok ufak buyukler ise pahalı. Onlara elimden geldiğince guzel bir yasam sunmak istiyorum fakat bu agresif minigin psikolojisine zarar vermek beni çok üzüyor.

Video boyutu büyük geldi o yuzden ekran görüntüsü alıp yükledim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-11-17-22-55-12-120_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-11-17-22-55-12-120_com.miui.gallery.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 16

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Birinin güçlü olması diğerinin sürekli ezik büyümesine anlamına gelecektir. Aralarında fiziksel çok fark varsa anlaşamayabilirler. Yeni geldikleri için sizi sevmemeleleri normal zamanla alışacaktır. Birbirlerine zarar vereceklerini düşünüyorsanız mutlaka ayırın. Şu an ne durumdalar?

pumilka

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Birinin güçlü olması diğerinin sürekli ezik büyümesine anlamına gelecektir. Aralarında fiziksel çok fark varsa anlaşamayabilirler. Yeni geldikleri için sizi sevmemeleleri normal zamanla alışacaktır. Birbirlerine zarar vereceklerini düşünüyorsanız mutlaka ayırın. Şu an ne durumdalar?

Saldırmayı bırakmadığı için ikisini ayırdım ve büyük yavruyu ailesinin yanına götürüp başka bir minik sahiplendik şu an oteki yavruyla bir sorun yaşamıyor yeni gelen yavru. Boyutları da neredeyse aynı birbirlerini koklayıp beraber uyudular. Bi sure kafese bile hiç dokunmayacagim evlerini kabullenip alissinlar daha sonra kendime alistiririm umarim.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Saldırmayı bırakmadığı için ikisini ayırdım ve büyük yavruyu ailesinin yanına götürüp başka bir minik sahiplendik şu an oteki yavruyla bir sorun yaşamıyor yeni gelen yavru. Boyutları da neredeyse aynı birbirlerini koklayıp beraber uyudular. Bi sure kafese bile hiç dokunmayacagim evlerini kabullenip alissinlar daha sonra kendime alistiririm umarim.
Bu şekilde en kısa sürede alışacaktır :)