Yeni kafes aldık ama rengi soyuluyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Emirb

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba 2-3 gün önce 70 TL ye bir kafes aldım ama kafesin bazı yerlerinde soyulma var.Fiyatları bilmediğim için 70 TL normal geldi çok mu ucuza almışım.Kafes kalitesiz mi?Fotoğrafını da paylaşıyorum sizinle yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 14

Köfteninannesi

Hayvansever
Kus Dostu
Boyalı kafes ortalaması bu civarlarda. Muhtemelen biraz küçük. Açılmadı resim göremedim. Boyalı kafes almanız zaten doğru olmamış çünkü zamanla aşınma olması kaçınılmaz, zira bu çocuklar kemirmeyi çok severler. Ama sizin kafes 2-3 günde bu hale geldiyse fazlasıyla kalitesizmiş. Hemen değiştirin ve imkanınız varsa pirinç ya da galvaniz kafes alın. Fiyat olarak yüksek biraz, biz geçen gün 180 tl ye aldık mesela pirinç kafes. Bunlar dayanıklı ve boyasız olduğu için çok daha kullanışlı.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
@Köfteninannesi'nin dediği gibi kafes seçimi yanlış olmuş. Galvaniz veya pirinç telli bir kafes temin etmenizi tavsiye ederim. Boyalı kafeste zedelenme olduğu taktirde boyası soyulur ve altındaki zararlı metal gözükür. Ama galvaniz veya pirinç telli kafeslerde soyulma olsa da herhangi bir sorun teşkil etmez.
Galvaniz telli çifthane kafeslerinin fiyatları uygun (70-100 lira arası), üstelik muhabbetler için büyüklükleri de yeterli. O tarz kafesleri alabilirsiniz.

Emirb

Hayvansever
Kus Dostu
Boyalı kafes ortalaması bu civarlarda. Muhtemelen biraz küçük. Açılmadı resim göremedim. Boyalı kafes almanız zaten doğru olmamış çünkü zamanla aşınma olması kaçınılmaz, zira bu çocuklar kemirmeyi çok severler. Ama sizin kafes 2-3 günde bu hale geldiyse fazlasıyla kalitesizmiş. Hemen değiştirin ve imkanınız varsa pirinç ya da galvaniz kafes alın. Fiyat olarak yüksek biraz, biz geçen gün 180 tl ye aldık mesela pirinç kafes. Bunlar dayanıklı ve boyasız olduğu için çok daha kullanışlı.
Ben eski kafesle kuşu yakalayıp içine koyuyordum acaba kafesin kapağına çarptığı için soyulmuş olabilir mi.Öğrenciyim yeni bi kafes alamam :( Kafeste sürekli oturuyor salıncak aldım ama sadece gece çıkıyor sabah iniyor. Gaga taşı falan set halinde aldım mineral bloğu kemiriyor gaga taşına dokunmuyor. Gagasının üstünde ufak bi çatlak var. Herhangi bi sorun olur mu? İlk defa kuş bakıyorum