yeni dostum 3 aylık ısırma normal mi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

erhan16

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar
arkadaşlar cinsi nedir bilmiyorum 3 aylık köpeğim iç dış parazit geçen hafta oldu bu hafta karma aşı olacak 9m2 yer yaptım rahat etsin diye ama sürekli 1 hafta oldu alalı ayaklarıma ellerime saldırıyor ve sıkıyor inatçı öneriniz var mı
Screenshot_20210811-194413.jpg
IMG_20210807_200300.jpg
IMG_20210807_200200.jpg
IMG-20210801-WA0010.jpeg

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, dostumuz çok tatlı. Dişleri kaşınıyor olabilir, bunun için ödül kemiği alabilirsiniz. Böylece hem ağız sağlığı hem de diş kaşınmasi için iyi olacaktır. Nelerle besliyorsunuz?

erhan16

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, dostumuz çok tatlı. Dişleri kaşınıyor olabilir, bunun için ödül kemiği alabilirsiniz. Böylece hem ağız sağlığı hem de diş kaşınmasi için iyi olacaktır. Nelerle besliyorsunuz?
8796709617714_1499977424719.jpg

merhaba teşekkürler öncelikle ilk dostum benim Balrog O geldi işlerim arttı Allah rızkını gönderiyor bol bol ne güzel şeymiş.
2500m2 tarlam var evime 15dk günde 1 uğrayıp ilgileniyorum elimden geldiğince Annem de ilgileniyor çocuklarım çok seviyor ( kardeşleri :) onu çocuklarım kadar seviyorum) sosyalleştirmeye çalışıyorum ama itaat veya ben yokken anneme itaat sorunu olur mu .
genelde bu mama % 80 kalan %20 et suyu ekmek pişmiş dana eti pişmiş tavuk kemikli
beni çok seviyor sarılıyor endişem büyüdüğünde gücü sebebiyle başına buyruk olur mu ve durdurması zor eğer söz dinlemezse endişelerim bundan çok kuvvetli daha şimdiden

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Proline mama kötü bir mama bilginiz olsun.

Yavru olduğu için gün içinde yalnız bırakmamaniz gerekir aslında, şu an oyun ve ilgi istiyor. Internette kopek eğitim videolari var mutlaka izleyin , ilerde zorlanırsınız

erhan16

Hayvansever
Kopek Dostu

Yavru olduğu için gün içinde yalnız bırakmamaniz gerekir aslında, şu an oyun ve ilgi istiyor. Internette kopek eğitim videolari var mutlaka izleyin , ilerde zorlanırsınız
teşekkürler mamayı değiştiricem hemen. yalnız değil annem bütün gün yanında ben de daha çok vakit geçirmeye çalışıcam riskli bir ırk tür değildir umarım

resimlerde gördüğünüz kadarıyla önerdiğiniz mama var mı

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kronik sorunlu birkaç ırk hariç tüm köpeklerde risk yok diyebiliriz. Yetiştirme tarzı ile alakalı.

Eğer gün içinde birileri var ise zaten insana alıskın olacağından sıkıntı yaşamazsınız. Ama yavrudan eğitim vermek cok önemli. Ha büyüdüğünde de eğitilir ama su an en kolay eğitim döneminde.

Mama için ne kadarlık bir bütçeye ihtiyacınız var (10 kilo için X tl şeklinde söylerseniz)

Daddy

Hayvansever
Kopek Dostu
Annesi ve kardeşleri ile birlikte bebeklik döneminde fazla vakit geçirememiş çocuklarda bu tarz problemler olabiliyor. Ne zaman size geldi, annesi ve kardeşleri ile ne kadar vakit geçirdi bilmiyorum. Dolayısıyla oynamak isterken, sınırlarını bilmediği için can yakacak derecede ısırıyor olabilir... 3 aylık bir yavru, temel itaat eğitiminin çok basit aşamalarını alabilecek bir durumdadır. Bu süreçte onunla gün içinde bol bol vakit geçirmenizi ve oynamanızı öneririm. Oyun esnasında, sizi ısırmaya çalıştığında, elinizi asla ağzından çekmeyin. Bu onun daha fazla dürtülenmesini sağlayacaktır. Şu an bebek dişleri olduğu için biraz keskindir ve canınızı yakabilir fakat emin olun çene kuvveti henüz yerine gelmemişken, şimdiden bu konuda eğitim vermeniz çok daha iyi olacaktır.

Kolunuz uzunluğunda kalın bir halatla oynayarak diş kaşıma problemini giderebilirsiniz.
Yavru ile oynarken elinizi ağzına götürmekten çekinmeyin fakat ısırmaya çalıştığında elinizi geri çekmeden, korkmadan sabit kalarak çok sert olmayan fakat net bir ses tonuyla "Hayır!" veya "Hey!" "Şşşt!" gibi ünlemler kullanın. Bu heyler, hişşt'ler çok sık olmamalı. Bir kere hayır dediğinizde, bırakana kadar bekleyin. Bıraktığında ise ödüllendirin. Bir süre sonra hayır komutunuzla beraber gözünüzün içine bakmaya başlayacaktır.

Bahçede besleyeceğiniz ve ister istemez koruma köpeği de olacağı için çok fazla sosyalleştirmeye gerek duymayabilirsiniz, fakat bu bebeklik döneminde diğer köpeklerle sosyalleşmesine izin vermeniz son derece yararlı olacaktır. Kime nasıl davranması gerektiğini, ısırdığında karşı tarafın nasıl tepki verdiğini görerek çok daha iyi öğrenebilir kendi sınırlarını.

Size yavrunuzla mutlu bir hayat diliyorum.

Bir konu daha dikkatimi çekti; yavruyken o zinciri takmayın. İple veya kayışla bağlayın. Zincirin sesi son derece uyarıcıdır köpekler için. Rahat olmayacak ve stresi artacaktır. Onun için çok güzel bir yer hazırlamışsınız, bırakın o alanın içinde özgürce dolaşsın. Alan içinde bağlamanıza gerek yok.

erhan16

Hayvansever
Kopek Dostu
Annesi ve kardeşleri ile birlikte bebeklik döneminde fazla vakit geçirememiş çocuklarda bu tarz problemler olabiliyor. Ne zaman size geldi, annesi ve kardeşleri ile ne kadar vakit geçirdi bilmiyorum. Dolayısıyla oynamak isterken, sınırlarını bilmediği için can yakacak derecede ısırıyor olabilir... 3 aylık bir yavru, temel itaat eğitiminin çok basit aşamalarını alabilecek bir durumdadır. Bu süreçte onunla gün içinde bol bol vakit geçirmenizi ve oynamanızı öneririm. Oyun esnasında, sizi ısırmaya çalıştığında, elinizi asla ağzından çekmeyin. Bu onun daha fazla dürtülenmesini sağlayacaktır. Şu an bebek dişleri olduğu için biraz keskindir ve canınızı yakabilir fakat emin olun çene kuvveti henüz yerine gelmemişken, şimdiden bu konuda eğitim vermeniz çok daha iyi olacaktır.

Kolunuz uzunluğunda kalın bir halatla oynayarak diş kaşıma problemini giderebilirsiniz.
Yavru ile oynarken elinizi ağzına götürmekten çekinmeyin fakat ısırmaya çalıştığında elinizi geri çekmeden, korkmadan sabit kalarak çok sert olmayan fakat net bir ses tonuyla "Hayır!" veya "Hey!" "Şşşt!" gibi ünlemler kullanın. Bu heyler, hişşt'ler çok sık olmamalı. Bir kere hayır dediğinizde, bırakana kadar bekleyin. Bıraktığında ise ödüllendirin. Bir süre sonra hayır komutunuzla beraber gözünüzün içine bakmaya başlayacaktır.

Bahçede besleyeceğiniz ve ister istemez koruma köpeği de olacağı için çok fazla sosyalleştirmeye gerek duymayabilirsiniz, fakat bu bebeklik döneminde diğer köpeklerle sosyalleşmesine izin vermeniz son derece yararlı olacaktır. Kime nasıl davranması gerektiğini, ısırdığında karşı tarafın nasıl tepki verdiğini görerek çok daha iyi öğrenebilir kendi sınırlarını.

Size yavrunuzla mutlu bir hayat diliyorum.

Bir konu daha dikkatimi çekti; yavruyken o zinciri takmayın. İple veya kayışla bağlayın. Zincirin sesi son derece uyarıcıdır köpekler için. Rahat olmayacak ve stresi artacaktır. Onun için çok güzel bir yer hazırlamışsınız, bırakın o alanın içinde özgürce dolaşsın. Alan içinde bağlamanıza gerek yok.
çok teşekkür ederim
Kronik sorunlu birkaç ırk hariç tüm köpeklerde risk yok diyebiliriz. Yetiştirme tarzı ile alakalı.

Eğer gün içinde birileri var ise zaten insana alıskın olacağından sıkıntı yaşamazsınız. Ama yavrudan eğitim vermek cok önemli. Ha büyüdüğünde de eğitilir ama su an en kolay eğitim döneminde.

Mama için ne kadarlık bir bütçeye ihtiyacınız var (10 kilo için X tl şeklinde söylerseniz)
[/QUOkilosu birim fiyatı 20 25 arası bütçem

kg 20 25 tl bütçem

Son düzenleme:

erhan16

Hayvansever
Kopek Dostu
ilk sahibi 2.5 aya kadar sokakta apartmanda bakmış fakat açık alan istediği için daralmış istanbuldan gittim aldım benim yerim 2500 metrekare yolda sarıldı bana o güzel hissi anlatamam Annem 70 yaşında orada yalnız vakit geçiriyordu şimdi güle oynaya gidiyor tarlaya hergün onun da ilk köpeği hem Annemi de mutlu ettim eşim ve çocuklarım 3 yaş ve 8 yaş seviyorlar gezdiriyorlar Avmlere gitmek isteyen çocuklarım artık Balroga gidelim diyorlar kurtuldum insanı yoran avmlerden o da ilk kez benim gibi tecrübe etti nasıl seviyor arkadaşı oldu o geldi işlerimin bereketi arttı dua ediyor sanırım bana canım o benim street fighter oyunundaki balrog karakteri aklıma geldi boksör olan adını Balrog koydum. 300 metrekarelik oyun parkuru planlıyorum çocuklarım balrog ve bizim için şimdi yerim bol küçük 30cm derinlikli su havuzu ağaçlar oyuncak havuzu kaydıraklar salıncaklar içinden atlayacağı çemberler engel parkurları kum bölümler çim bölümler çalı bölümler saklambaç bölümleri anı fotoğrafı duvarı, ayrı küçük bir bölmede tavuk ve horoz arkadaşlarının da olduğu eğlence içeren tel örgülü geniş bir alan planladım uygulamaya başladım bile umarım benden razı olur. o bana Allahın emaneti.

Daddy

Hayvansever
Kopek Dostu
Yahu o kadar güzel anlatmışsınız ki benim bile dua edesim geldi. Allah tüm ailenizi mutlu mesut etsin :)

erhan16

Hayvansever
Kopek Dostu

Ekli dosyalar

• IMG_20211031_172450.jpg
    IMG_20211031_172450.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20211031_172447.jpg
    IMG_20211031_172447.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20211031_172445.jpg
    IMG_20211031_172445.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20211016_020012.jpg
    IMG_20211016_020012.jpg
    19.6 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20211024_174421.jpg
    IMG_20211024_174421.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 8

demetyücel

Hayvansever
Kopek Dostu
çok güzel yavrunuz bizde de vardı ısırma huyu ama bir yerden sonra bıraktı dişleri kaşınıyor kemik alıyorduk bizde terlik bırakmamıştı birde evde :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
cok sevındım, allah uzun ömür versin