Yeni doğmuş kedi hakkında.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar yaklaşık 5 gündür yavru kediye bakıyorum. 2 taneler şuan için süt tozu alma imkanım yok, o yüzden inek sütünü kaynamış su ile iyi karıştırıp, ılık hale geldiğinde veriyorum. Yavru kediler de laktoz yok muş, belli bir süre boyunca inek sütü versem kediye zarar verir mi ?

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu davranışınızdan dolayı sizi gönülden tebrik ediyorum. Bakmış olduğunuz kedilerin fotoğraflarını yükleyebilir misiniz acaba?

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu davranışınızdan dolayı sizi gönülden tebrik ediyorum. Bakmış olduğunuz kedilerin fotoğraflarını yükleyebilir misiniz acaba?
Teşekkür ederim, kediler şuan uyuyorlar uyandıramadım, o yüzden fotoğrafı bir kaç saat sonra atacağım. Bir şey daha soracağım laktoz olmayan sütler var, onlardan versem bir zararı olur mu ?

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@Spectra, herhangi bir zararı olacağını düşünmüyorum rahatlıkla verebilirsiniz.

Yavru kedilerin beslenme konuları hakkında çok daha deneyimli arkadaşlar var sitede onlar mutlaka size yardımcı olacaklardır, kedileriniz ortalama kaç aylık? Bu bilgiler yardım edecek kişi için önemli diye düşünüyorum.

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
@Spectra, herhangi bir zararı olacağını düşünmüyorum rahatlıkla verebilirsiniz.

Yavru kedilerin beslenme konuları hakkında çok daha deneyimli arkadaşlar var sitede onlar mutlaka size yardımcı olacaklardır, kedileriniz ortalama kaç aylık? Bu bilgiler yardım edecek kişi için önemli diye düşünüyorum.
Aylık bile değiller. Yaklaşık 5 gün önce bir tane arabanın tekerlek kısmına bırakılmış, bende dayanamadım eve aldım. 2 taneler anneleri bekledim ilk gördüğüm de 5 saat yakın gelmeyince aldım, 5 günlükler bu yüzden normal süt yavrulara sıkıntı edeceğini düşündüm bu siteye yazamaya karar verdim.

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
WhatsApp Image 2020-09-11 at 12.28.41 (1).jpeg WhatsApp Image 2020-09-11 at 12.28.41.jpeg
Sarı tüyleri fazla olanın gözleri açıldı, diğerinin yavaş yavaş açılmaya başlıyor.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@Spectra, size tüm kalbimle teşekkür ediyorum.

Dediğim gibi deneyimli arkadaşlar mutlaka sizin gibi güzel bir insana yardımcı olacaktır. İyi ki varsınız, gerçekten size denk gelmeleri beni çok mutlu etti.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İnek sütü ile beslenmeleri yetersiz beslenmeleri ve anne sütünden karşılamaları gereken ihtiyacı karşılayamamaları demektir. İnek sütü ile beslenen kedilerde birçok sindirim sistemi rahatsızlığı görülebilmekte, hatta bu durum ani ölümle sonuçlanabilmektedir. İnternetten süt tozu getirtmenizi tavsiye ederim.

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
İnek sütü ile beslenmeleri yetersiz beslenmeleri ve anne sütünden karşılamaları gereken ihtiyacı karşılayamamaları demektir. İnek sütü ile beslenen kedilerde birçok sindirim sistemi rahatsızlığı görülebilmekte, hatta bu durum ani ölümle sonuçlanabilmektedir. İnternetten süt tozu getirtmenizi tavsiye ederim.
Şuan üzerimde verecek fazla para yok öğrenciyim, 3 hafta gibi bir süreliğine laktoz olmayan sütü ılık su ile karıştırsam uzun vade de bir sıkıntı eder mi ?

Elife çomruk

Hayvansever
Kedi Dostu
Kutuya koy yavruyu.kutuya ampul ya da sıcak su torbası koy.internette bir sürü süt tarifi var içirin.ıslak pamukla poposunu silin ki tuvaletini yapsın

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
Kutuya koy yavruyu.kutuya ampul ya da sıcak su torbası koy.internette bir sürü süt tarifi var içirin.ıslak pamukla poposunu silin ki tuvaletini yapsın
Her süt verdiğimde pamukla poposunu silip, tuvaletini yaptırıyorum. Laktoz içermeyen süt uygun mu ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Dediğim gibi laktozsuz süt de olsa gerekli protein ve vitamini alamazlar. İkinci el süt tozu satan birinden veya bağışlamak isteyen birinden alabilirsiniz. Hiç olmazsa sahiplendirmenizi tavsiye ederim. 3 hafta yenidoğan bir kedi için çok uzun bir süre, inek sütü ile beslediğinizde hasta olma ihtimalleri çok yüksek çünkü bünyelerine uygun değil. Otçul bir canlının sütü etçil bir canlıya yaramaz.

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
Dediğim gibi laktozsuz süt de olsa gerekli protein ve vitamini alamazlar. İkinci el süt tozu satan birinden veya bağışlamak isteyen birinden alabilirsiniz. Hiç olmazsa sahiplendirmenizi tavsiye ederim. 3 hafta yenidoğan bir kedi için çok uzun bir süre, inek sütü ile beslediğinizde hasta olma ihtimalleri çok yüksek çünkü bünyelerine uygun değil. Otçul bir canlının sütü etçil bir canlıya yaramaz.
Bir de kedilerin ikisi de sürekli elimi emiyorlar ve emerken fazlasıyla çiziyorlar, bunun için yavru kedi kaç haftalık olduğunda tırnaklarını kesmeliyim ? Elimi eme olayını nasıl bırakırlar sence ?