yeni doğmuş kedi beslemesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

buğracan

Hayvansever
Kedi Dostu
merhabalar dün doğmuş yavru bir kedi vardı annesi uzun süredir yok ve yavru pislik içindeydi ağzını filan temizleyip ısıttım şu an yanımda ama nasıl besliyeceğimi bilmiyorum anne sütü olmadığından ayrıca yapay malzemeye şu an da ulaşamıyorum, hayvanın ağzını temizleyince derin derin nefes almaya başladı anca. yardım edin lütfen.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Yakınlarınıza veteriner varsa yavru kedi için süt tozu alabilirsiniz.
Yoksa son çare laktozsuz süt ile besleyin. Et suyu veya tavuk suyu da olur. Ama sakın normal süt vermeyin. Tuvaletini yapması için de karnına masaj yapmanız lazım. Yoksa yapamaz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Vücut sıcaklıgını iyi tutun, sıcak su torbası var ise üstünü havlu ile sarıp kedinin yakınına koyun. Direk temas etmesin aman.

Sırt üstü yatırmamak şartı ile damlalık ya da biberon ile 2-3 saatte bir beslemeniz gerekli. Su veya normal süt vermeyin.

Sinemin de dediği gibi karnına masaj yapın ve her yemek sonrası nemli bir pamuk ile yavaş yavaş poposuna masaj yapın. Zaten hemen tuvaletini yapacaktır

Petshop ve veterinerden ucuza kedi süt tozu alabilirsiniz. Ancak icmesi için zorlamayın zaten midesi kücücük, sık ve cok az beslemeniz gerekiyor.

Ne yazık kı yenı dogmus bır kedı ıcın bu soyledıklerım krıtık :( birisi bile atlanırsa muhtemel yaşayamaz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer süt tozu dışında bir süt kullanacaksanız mutlaka su ile seyreltip vermelisiniz. Tabii su ile seyreltmek besin değerlerini düşürdüğünden hiç gecikmeden süt tozu almanız gerekir. Çeşitli mecralarda süt anne ilanı açıp farklı bir anneyi emmesini de sağlayabilirsiniz.