Yem Beğenmiyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
İyi günler bu siteyi bir arkadaşım tavsiyesi üzerinde öğrendim günlerdir araştırma yapiyorum 3 aylık yavru tavşanım var iki adet bı tanesi yemini çok iyi yerken bir tanesi mecburiyettenmis gibi içinden iki üç tane yiyip oturuyor. bı sağlık sorunu yok bir hafta önce veteriner kontrolündeydik öneri olarak veterinerin tavsiye ettiği pelet yemi yemiyor yüzüne bakmıyor yem kabı sabit değil dişleriyle kaldırıp ters çeviriyor bu bir sinirlenme mi acaba ? Öneriniz var mı her türlü marka aldım tropifit versele laga pelet jungle birtek Euro Gold kaldı tavsiyeleriniz var mı acaba oğlum aç kalıyor.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tavşan yemleri genellikle karışık olduğundan içinden yem ayıklıyor olabilir. Hangi besinleri tüketmek istediğini gözlemlediniz mi?
Yalnızca pelet yem denemiş miydiniz?

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Evet versela laga denedim gözlemlemeye çalıştım ama göremedim içinden küçük küçük seçiyor genelde sert şeyleri seçiyor daha sonra kabını ters çevirip gidiyor bana bı tepki var burada sanırım 😊

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Ben 1 ay önce arkadaşımın çiftliğinden sahiplendim ikisinide orda açık karışık yem veriyorlarmış ekmek falanda vermişler ben sağlıklı olmayacağını düşündüm onların. Versele laga nın pelet değil bir başka yemi önerildi bana crispy ismi siz önerir misiniz çünkü zayıfladı baya

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tavşanlar bulundukları bölge üzerinde değişim yapmayı severler. Mama kabının yerini değiştirmek isterken kabı düşürüyor olabilir. Deviremeyeceği sert ve ağır bir kap kullanmanız daha doğru olur. Genellikle ben de Versele Laga'yı tavsiye ederim ancak eğer tüketmiyorsa yemcilere gidip kendi mamanızı kendiniz yapın derim. Ben de hazır mamalar boşa gittiğinden uzun bir süre kendi mamamı kendim yaptım, hem daha ucuza denk geliyor hem de tavşanlar severek yiyorlar. Tavşan maması yapımı ile ilgili daha detaylı yazı yazacağım ancak yemciye gittiğinizde şimdilik şu besinleri karıştırarak vermenizi öneririm.
Yulaf, arpa, buğday, güvercin yemi, kuzu yemi, aspir, varsa parçalanmış keçi boynuzu, yoksa kendiniz alıp mamaya katabilirsiniz. Aynı zamanda ödül maması olarak satılan ve içeriğinde kurutulmuş meyveler bulunan mamaları da satın alıp ara sıra mamasıyla karıştırarak verebilirsizin. Önünden kuru yonca ve çayır otunu eksik etmemelisiniz.
Crispy seçeneği yerine yalnızca pelet içeren seçeneği denemenizi öneririm. Tavşan mamaları arasında en sağlıklı mama o mamadır. :) Eğer beğenmezse kendi hazırladığınız mamanın içeriğine katarsınız.

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Tavşanlar bulundukları bölge üzerinde değişim yapmayı severler. Mama kabının yerini değiştirmek isterken kabı düşürüyor olabilir. Deviremeyeceği sert ve ağır bir kap kullanmanız daha doğru olur. Genellikle ben de Versele Laga'yı tavsiye ederim ancak eğer tüketmiyorsa yemcilere gidip kendi mamanızı kendiniz yapın derim. Ben de hazır mamalar boşa gittiğinden uzun bir süre kendi mamamı kendim yaptım, hem daha ucuza denk geliyor hem de tavşanlar severek yiyorlar. Tavşan maması yapımı ile ilgili daha detaylı yazı yazacağım ancak yemciye gittiğinizde şimdilik şu besinleri karıştırarak vermenizi öneririm.
Yulaf, arpa, buğday, güvercin yemi, kuzu yemi, aspir, varsa parçalanmış keçi boynuzu, yoksa kendiniz alıp mamaya katabilirsiniz. Aynı zamanda ödül maması olarak satılan ve içeriğinde kurutulmuş meyveler bulunan mamaları da satın alıp ara sıra mamasıyla karıştırarak verebilirsizin. Önünden kuru yonca ve çayır otunu eksik etmemelisiniz.
Crispy seçeneği yerine yalnızca pelet içeren seçeneği denemenizi öneririm. Tavşan mamaları arasında en sağlıklı mama o mamadır. :) Eğer beğenmezse kendi hazırladığınız mamanın içeriğine katarsınız.
Çok teşekkürler hemen deneyeceğim ve tarifinizi dört gözle bekliyorum iyi günler 🤗