Yazlığa gelen kedim benden çok korkuyor.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

amcaoglu

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedimi sahiplendiğimde sokakda yavru bir kediydi yaklaşık 6 aydır benle birlikte iki gün önce kedimle beraber 8 saat yolculukla yazlığa geldik ancak kedim 2 gündür kapalı yatağından tek bir adım atmadı ve benden çok korkuyor hemen kapalı bir yere sığınıp orda duruyor ve arada miyavlıyor. Normal haline dönmesi için ne yapabilirim lütfen yardım edin endişeleniyorum hali için.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yer değişikliği sebebiyle ürkmüş olabilir. Yol da onu epey yorup strese sokmuştur. Birkaç gün saklanmasına izin verin. Yemeğini ve suyunu mutlaka yakınına koyun. Alışma sürecinde bu tarz olaylar gözlemleyebiliriz. Bulunduğu yerden onu zorla almamaya dikkat ederek bugünleri rahat atlatabilirsiniz. Kendini rahat hissedip dışarı çıkana kadar panik yapmayın, sizin korktuğunuzu hissettiğinde güvenli bir yerde olmadığını düşünecektir. Yatağından istediği zaman çıkıp gezebileceğinden emin olun.

amcaoglu

Hayvansever
Kedi Dostu
Yer değişikliği sebebiyle ürkmüş olabilir. Yol da onu epey yorup strese sokmuştur. Birkaç gün saklanmasına izin verin. Yemeğini ve suyunu mutlaka yakınına koyun. Alışma sürecinde bu tarz olaylar gözlemleyebiliriz. Bulunduğu yerden onu zorla almamaya dikkat ederek bugünleri rahat atlatabilirsiniz. Kendini rahat hissedip dışarı çıkana kadar panik yapmayın, sizin korktuğunuzu hissettiğinde güvenli bir yerde olmadığını düşünecektir. Yatağından istediği zaman çıkıp gezebileceğinden emin olun.
çok teşekkür ederim iyi günler.