Yavru serçenin boynunun üstündeki hava dolu şişlik

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

muzarthur

Hayvansever
Kus Dostu
Bir gün önce düşmüş halde bulduğum yavru serçeyi besliyorum.Bugun başka yerde bir tane daha buldum.Ilk bulduğum serçenin boynunun üstünde içi hava dolu balon gibi şişlikler var.Bunlar tam olarak nedir?Zamanla geçer mi,ne yapılabilir?
20190812_144736.jpg

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@muzarthur, çok üzüldüm çok geçmiş olsun ben tam olarak ne olduğunu anlayamadım ama kuşlardan anlayan arkadaşlar mutlaka yardım edeceklerdir

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@muzarthur, çok geçmiş olsun, sizden rica etsem serçenin fotoğrafını biraz daha uzaktan çekebilir misiniz? Bilgisayarda pek net durmuyor açıkçası, aynı zamanda @MbSever kuşlar hakkında oldukça bilgilidir.

MbSever

Hayvansever
Tam olarak ne gibi bir sorunu var anlamadım lakin tüyleri soyulmuş derisi gözüküyor gibi. Siz ne olur ne olmaz veterinere götürün.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@MbSever, birçok veteriner hekim kanatlı hayvanlara bakmıyor biliyor musunuz hocam, buna muhabbet kuşları, serçeler ve güvercinlerde dahil. En azından Kayseri'de bakabilen veteriner hekim tek bir tane bulabildim, birçok yeri aradım ama tek bir yerde bulabilmiştim.

MbSever

Hayvansever
@MbSever, birçok veteriner hekim kanatlı hayvanlara bakmıyor biliyor musunuz hocam, buna muhabbet kuşları, serçeler ve güvercinlerde dahil. En azından Kayseri'de bakabilen veteriner hekim tek bir tane bulabildim, birçok yeri aradım ama tek bir yerde bulabilmiştim.
Farkındayım evet masrafları düşük bütçeli oldugu için maalesef.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@MbSever, yardımcı olmayacaklar ise neden veteriner hekim diyoruz ki? Her şey para demek değil sonuçta, elbette o kişiler de emeğinin karşılığını alacaklar, bazı haklarını ben sonuna kadar savunurum. Ama sürekli para derse birisi (hangi meslek grubundan olursa olsun) çok yanlış bulurum o durumu.

MbSever

Hayvansever
@MbSever, yardımcı olmayacaklar ise neden veteriner hekim diyoruz ki? Her şey para demek değil sonuçta, elbette o kişiler de emeğinin karşılığını alacaklar, bazı haklarını ben sonuna kadar savunurum. Ama sürekli para derse birisi (hangi meslek grubundan olursa olsun) çok yanlış bulurum o durumu.
Bana neden kızıyorsunuz :D
Onlar(birkaçı) bilgili olduğu için önerdim.