Yavru Muhabbet Kuşum Sürekli Uyuyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Faruk

Hayvansever
Kus Dostu
5 , 6 aylık dişi muhabbet kuşu aldım geçenlerde. Tüyleri çok güzel ve sağlıklı gözüküyor. Yemi ise aşırı yiyor , sürekli yiyor hatta. Oyuncu da bir kuş, tellerle oynuyor takla atmaya çalışıyor baya hareketli bir kuş anlayacağınız. Fakat aşırı derecede uyuyor. Sürekli gün içinde uyuyor ve bu beni tedirgin etmeye başladı. Uyanıkken haraketli , yemeği bol bol yiyen , ısırmaya gelince canımı yakacak kadar sert ısıran bu kuşun uykusu bu kadar fazla olması hastalığına işaret değildir değil mi? Fotoğrafta sağdaki kuş.

Ekli dosyalar

• 16638352677044761077411053398851.jpg
    16638352677044761077411053398851.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 11

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Dışkısı normal mi? İshal vs gözlemlediniz mi?

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Gün içinde yoğunlukla hangi saatlerde uyuyor? Farklı bir kafesiniz varsa diğer kuşunuzu ayırabilirseniz güzel olur. Günlük verdiğiniz yemi ölçüp ne kadar yem yediğini söyleyebilir misiniz. Ayrıca kullandığınız yemin markası nedir? Ekstradan kuşlarınıza verdiğiniz vitamin, mineral takviyesi v.b. bir ürün var mı?

Faruk

Hayvansever
Kus Dostu
Gün içinde yoğunlukla hangi saatlerde uyuyor? Farklı bir kafesiniz varsa diğer kuşunuzu ayırabilirseniz güzel olur. Günlük verdiğiniz yemi ölçüp ne kadar yem yediğini söyleyebilir misiniz. Ayrıca kullandığınız yemin markası nedir? Ekstradan kuşlarınıza verdiğiniz vitamin, mineral takviyesi v.b. bir ürün var mı?
Ya saat olarak bilmiyorum ama 1 yaşındaki kuşuma göre daha sık uyuyor. Veya gözleri kafasını arkaya atmasa bile kapanıyor uykusu varmış gibi. Farklı bir kafesim var ama kafesleri ayırınca evde kıyamet kopuyor. Alican kafesindeki yemleri ona doğru fırlatıyor, yavru olansa kafesde zıplıyor uçmaya çıkmaya çalışıyor. Günlük olarak yemin bir kısmını yiyip kalan kısmını yemin içine girerek döktüğü için ne kadar yiyor bilmiyorum. Ama sıklıkla ve uzun süre yemek yiyor.Eurogold marka bir yem kullanıyorum. Yine arada aynı markanın kızıl darısını yediriyorum. Yemine gold wings marka kuş kumu döküyorum. Vitamin olaraksa haftada iki kez AllDay All-Ast 3 isimli C vitamini veriyorum ama hiç vermedim daha . Bugün verdim yani hasta olduktan sonra. Hasta derken kuşum yüksek ihtimalle isal olmuş. Sürekli arkasını temizliyorum. Ne yapmam gerekiyor veya yanlış kullandığım bir şey var mı acaba?

dilekk

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba benim de kuşum çok yem yiyor ve çok uyuyor. Uyumadigi zamanlarda enerjik gibi mutlu görünüyor ama çok çabuk yoruluyor sanki. Hatta yem yerken uyuyup kaliyor kabın içerisinde ve hiçbir sese tepki vermiyor uyuklarken halsiz oluyor. Ayrıca dışkısı da turuncu sarı gibi biraz sulu. Ciddi bir problemi var mıdır endiseleniyorum.