Yavru köpek nasıl bakılır

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sedefbasan

Hayvansever
Kopek Dostu
Dün annesi ve kardeşleri ölmüş yavru bir köpek sahiplendim ama nasıl bakılacağı hakkında hiç bir bilgim yok aşıları VS

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer kuru mama yiyebilecek büyüklükteyse kuru mama,, yiyemiyorsa yaş mama ve et ile beslemeniz gerekir. Sahibi kuru mamaya başlamamışsa yaş mama ve küçük dilimlere ayrılmış et parçaları verebilirsiniz. Diğer başlığınızda gördüğüm kadarıyla mama yiyebilecek büyüklükte.
Çişini yapması için çiş pedi, tuvalet çimine ihtiyacı olacaktır. Bulunduğumuz günleri de göz önünde bulundurursak çiş pedlerini stok yapmanızda fayda var :) Çişini çiş pedine yapması için tuvalet eğitim spreyi kullanmanızı öneririm. Doğru kullanımda işe yarayacaktır.

Diş kaşıma-çıkarma dönemlerinde bolca diş kaşıyıcıya ihtiyacı olacak. Bolca diş kaşıma oyuncakları ve enerjisini atacak oyuncaklar alın derim. Oyuncakların bazılarını beraber oynayacağınız şekilde seçin. Bu şekilde sizinle vakit geçirirken hem eğlenir, hem de enerjisini atar.

Aşılarına 45-60 gün arası başlanıyor.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merak ettiğiniz her şeyi çekinmeden sorabilirsiniz. Foruma hoş geldiniz :)

leydi_minnoş

Hayvansever
Kopek Dostu
Dün annesi ve kardeşleri ölmüş yavru bir köpek sahiplendim ama nasıl bakılacağı hakkında hiç bir bilgim yok aşıları VS

Zorlu ama çok harika bir sürece başlamışsınız öncelikle yüreğinize sağlık.Ben ilk köpüşümü yavru iken avucumda süt içirerek büyütmüştüm.
öncelikle güvenebileceğiniz bir veteriner edinin.yakınlarınızdan eş dostdan tavsiye alın bu konuda.
Devamlı ve güvenebileceğiniz bir veteriner her daim size yardımcı olacaktır her konuda.
mama ilaç vs bu gibi ürünler veterinerlerde biraz pahalı olabiliyor veterinerinizi üzmeden araştırarak bunları kendiniz temin etmeye çalışın.Maddi imkanınız çok iyi ise bir şey diyemem tabi
kuru mama başladığı zaman az alıp deneme yanılma yöntemini deneyiniz.Sevdiği 2 farklı mama yı zaman zaman değiştirerek vermeniz bana göre daha iyi olacaktır ( tek çeşit olunca bıkabilir mamadan )
Mamaları asla bir birine karıştırıp vermeyiniz tabikide.
Yatağı olmalı kesinlikle
Çiş için ben ikea dan plastik bir kutu aldım çok uygundu try gibi ( kutu önüne kumu toplayan paspas da almalısınız )
çim + ped gibi önerileri pek sevmiyorum ben sizlerin tercihi elbette
Kolay gelsin :)