Yavru köpek maması

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ALABAİ.YMN

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba arkadaşlar..
hemen hemen 2 aylık bir erkek alabay yavrusu sahiplendim(secereli). ve onun için gerçekten yararlı olacak ve kaliteli(premium) mama arıyorum..
sizce hangi marka olmalı?
Ve hangi aromalı olmalı ?
(NOT:Köpeğimin sağlıklı iri ve uzun bir arkadaş olmasını istiyorum)
Teşekkürler :)🙏🏽

Elif çomruk

Hayvansever
Kedi Dostu
Orijen veya acana öneririm.Çok pahalılar ama en kaliteli mamalardanlar.Orijen'in 17 kg'si 800 ila 1000 tl.Acana'nın ise 17 kg'si 600 ila 700 tl arası.Haftada bir ya da iki kere konserve mama da vermeyi unutmayın.Evde de mama yapabilirsiniz biraz uğraştırıcı olabilir ama.Sizin kararınız

ALABAİ.YMN

Hayvansever
Kopek Dostu
Orijen veya acana öneririm.Çok pahalılar ama en kaliteli mamalardanlar.Orijen'in 17 kg'si 800 ila 1000 tl.Acana'nın ise 17 kg'si 600 ila 700 tl arası.Haftada bir ya da iki kere konserve mama da vermeyi unutmayın.Evde de mama yapabilirsiniz biraz uğraştırıcı olabilir ama.Sizin kararınız
Peki aroma olarak hangisi olmalı? Yani yavru alabay(büyük ırk köpekler) için tavuk,kırmızı et,balık hangisi tercih edilmeli ?

Elif çomruk

Hayvansever
Kedi Dostu
Mamada doğal tavuk varsa tavuklu kullanabilirsiniz.Kırmızı et kullanabilirsiniz.Ton balığı gibi ağır metaller barındıran balıkların olmadığı mamalar kullanabilirsiniz.Köpeğiniz hangisini severse onu kullanın derim.

ALABAİ.YMN

Hayvansever
Kopek Dostu
Mamada doğal tavuk varsa tavuklu kullanabilirsiniz.Kırmızı et kullanabilirsiniz.Ton balığı gibi ağır metaller barındıran balıkların olmadığı mamalar kullanabilirsiniz.Köpeğiniz hangisini severse onu kullanın derim.
Şimdi şöyle çok Kangal besledim fakat üniversite okuduğumdan dolayı pek ilgilenmiyordum.. ilk defa tamamen şahsıma ait bi köpek sahiplendiğim için biraz göz almasını iri ve sağlıklı olmasını istiyorum var mıdır tavsiyeniz?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer Acana-Orijen alabilecek bütçeye sahipseniz kuru mama ile değil mutlaka raw/barf beslemenizi öneririm. Köpeğiniz bu şekilde hem çok sağlıklı olur hem de dediğiniz gibi iri bir köpek olur.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Raw for us veya Happy Tail kullanabilirsiniz ancak hazır almak yerine evde kendiniz yaparsanız çok daha iyi olur. Örnek tarifleri aşağdıdaki linke bırakayım, bu tariflere ek olarak köpeğinizin ihtiyacına yönelik birkaç takviye de eklemeniz gerekebiliyor.

Yavru Köpekler İçin Barf/Raw Mama Tarifleri