Yavru Köpeğimi Yalnız Bırakma ve Dahası

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Köpekler istemedikleri şeyleri hareketleriyle belirtirler. O sırada zorla sevmeye çalışmak, kucağa almak gibi davranışlar elbette köpeği mutsuz edecektir ancak hiçbir zaman köpeği sevmemek doğru bir davranış olmayacaktır. Bu sefer köpeğiniz sizin onu sevmediğinizi düşünmeye başlayarak depresyona girebilirler.
İnsanlar ve köpeklerin beden dili ile köpeklerin köpeklerle beden dili elbette farklı olacaktır. Aynı zamanda bir kedi ile bir köpeğin de beden dilinin aynı olması beklenemez. Kedi kafasını köpeğe sürterek sevgisini belli ederken; insan, köpeğin başını okşayarak köpeği sevdiğini belli eder. Farklı beden dillerine rağmen köpek karşı tarafın onu sevdiğini anlayabilecektir.
Köpekler ve davranışlarıyla ilgili bilimsel dayanağı olan bir belgesel izlemiştim. Eğer ismini bulursam sizinle paylaşacağım. Bu şekilde aklınızdaki soruları da gidermiş olursunuz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
  1. Dogs Decoded
  2. And Man Created Dog
  3. A Dog's Life bu filmler size yardımcı olabilir. Bahsettiğim filmin adını hatırlayamadım maalesef ama bulursam onu da mutlaka sizinle paylaşacağım.

Selov

Hayvansever
Kopek Dostu
Şu yasaklanan arkadaşın bahsettiği YouTube kanalına göre köpeğimize yaklaşmamalıyız ve sevmemeliyiz bu nasıl iş ya?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bahsedilen kişiyi bizzat tanıyorum, araştırdım diyemem lakin köpekler konu olunca binlerce farklı görüş bulabilirsiniz. Bu görüşlerin içerisinde en doğru olanı yalnızca bilimsel dayanağı olandır. Eğer konu hakkında profesyonel çalışmalar yapılmamışsa, kişinin hayvanlar üzerine herhangi bir diploması yoksa inanmanızı tavsiye etmiyorum.

zbtys

Hayvansever
Kopek Dostu
köpek adam çağrı 10 sene boyunca binlerce köpeği 7/24 gözlemleyerek not alarak ara ara 15 er günlük periyotlarla ormanda insanlardan nesiller öncesinden uzaklaşmış köpeklerin arasına girerek onları gözlemleyerek bunları not alarak onlarla 15 gün yönetici köpeği takip ederek yaşamıştır. verdiği bilgiler bunlara dayanmaktadır ve emin olana kadar gözlemlemeye devam etmiştir çünkü bu bilgileri insanların kabullenmeyeceğini biliyordu çünkü yüzyıllardır köpekleri yanlış olarak kendi istediğimiz şekilde anladık yorumladık onları merkeze değil kendimizi merkeze aldık bu yüzden köpek adam emin olmak zorundaydı bu bilgilerden. direk inanmayın araştırın bütün videolarını izleyin saçma deyip geçerseniz kaybeden siz olursunuz çünkü bazıları size saçma gelebilir ama köpeğin gözünden bakmayı öğrendiğinizde hepsi mantıklı gelecektir. twitter da yazdıklarına bakın mesela. insta videolarını izleyin mesela. amacım reklam vs değil sadece bir uyanış başladı köpekler hakkında ve bende uyananlardan biriyim.
köpeğe yaklaşmamalısın diye bir şey yok ondan izin almayı bilirsen yaklaştığında mutsuz olmaz. izinsiz yaklaşırsan mutsuz olur.
ona izinsiz dokunursan ve dokunduğunda beden dili ben mutsuzum şu an diyorsa dokunmayı bırakmalısın.
izin alıp dokunursan zaten mutlu olduğunu göreceksin köpeğin.,
köpek beden dili lüks değil ihtiyaçtır bu yüzden

Kesten

Hayvansever
Kopek Dostu
Köpeğiniz henüz yavru yöneticilik sorumluluğu almak yerine oyun oynayıp uyumalı. Yönetici köpek eğer gerçek köpek kanka olursa senin her adımın onun sorumluluğunda olacak ve bu da zamanla strese sebep olacak. Hareketleri o başlatacak. Havlamak, kovalamak, ısırmak onun için hak olacak. Çünkü sürünün güvenliği de yönetici köpekten sorulur. Siz köpek arkadaşı dokunarak sevdiğinizde o bunu sevgi olarak anlamlandırmıyor. Onun gözünde bu sadece onun özel alanına giriş yapmanız. Bu yüzden güvenini kazandığınız köpeği sevmeyi geçtim uzaya çıkarsanız sizinle mutlu olacaktır.

zbtys

Hayvansever
Kopek Dostu
köpek beden dili öğrenmelisiniz burada bizim öğretebileceğimiz bir şey değil 3 saatlik ders konusu

Kesten

Hayvansever
Kopek Dostu
Saygı duymalısınız isteklerine. Bahsi geçen hesaptaki videoları izlediğinizde bilgileri birleştirip nasıl yapacağınızı anlayacaksınız. Ama temelde köpek arkadaşın sizi baskılamasına izin vermeyerek başlayın. Üzerinize atlarsa arkanızı dönün. Bu ona beni baskılamaya çalışarak benimle iletişime geçemezsin demek olacak. Tabi o denemeye devam edecek. Siz de kararlı bir şekilde ona bunu demeye devam ederseniz ilk adımı başarıyla atmış olacaksınız. Üzerinize atlarsa arkanızı, yere indiği an ise önünüzü dönün. Onun başlattığı hareketlere katılmayın. Siz başlatın. Oyuna mı çağırdı? Durun ve sonra siz onu oyuna çağırın. Oyuna çağırma ile ilgili videolar da bulabilirsiniz. Köpeğinizle konuşmayın . Kullandığınız kelimeleri anlamadığı gibi sizi dengesiz olarak işaretlemesini sağlayacak bu. Senin kullandığın ses öbekleri teslimiyet sesi olarak algılanırken hormonların mutlu olduğunu söylüyor olacağından dengesiz olarak işaretleneceksin. Köpeğini sevmek için dokunma. Birkaç haftalık deneme süresince bunları deneyin. Değişimi göreceksiniz.

zbtys

Hayvansever
Kopek Dostu
şu an hemen ne yapabilriim diyorsanız eğer ;
dokunarak sevmeyi bırakın,
konuşarak iletişime geçmeyi bırakın,
duygusal olarak dengesizleşirseniz(aşırı mutluluk, aşırı heyecan, sinirlenme) ortamı terk edin,
içiniz içinizi yese de dişinizi sıkın dokunmayın sevmek için,
tasmayı takarken gizlice sevmeye çalışmayın :),
köpeğe dişlerinizi göstererek gülümsemeyin,
üstünüze atlarsa arkanızı dönün sevilmek istiyor demeyin,
kucağa almayın,
yerden yukarıya almayın,
3 hafta bunları uygularsanız dişinizi sıkıp değişime inanamicaksınız.
bu süreçte köpek hiç yapmadığı şeyler yapmaya başlayabilir bu zaten doğru yolda olduğunuzun göstergesidir.
yazdıklarımın açıklandığı ilgili linki bırakıyorum

Son düzenleme: