Yavru köpeğim ile ilgili iki tane soru

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

SjoeHrk

Hayvansever
Kopek Dostu
🔹Birincisi, mamasını mutfakta tutuyorum o yüzden mama saati geldiğinde mamasını vermek için mutfağa gidip alıyorum almaya her gittiğimde ağlıyor vıyaklıyor ve havlıyor bunun nasıl önüne geçebilirim (günde 3 kez besliyorum mamanın arkasında 5 kiloluk bir yavru köpek için 165-195gr yazıyor ben de öğünlere ayırıp 175gr veriyorum)
🔹İkinci sorum ise, 3-4 gün önce Royal Canine'den Mystic mamasına geçiş yaptım ve geçiş yaptığımdan beri bebeğim o kadar kötü kokan ve yapışkan bi şekilde dışkılıyor ki inanın istifra etmemek için zor tutuyorum kendimi bunun sebebi ne olabilir?

Şimdiden teşekkürler :=))

Royal Canin > Small Puppy Dry Dog Food - Royal Canin

Mystic > Mystic Kuzulu ve Pirinçli Yavru - Yetişkin Köpek Maması | Mystic | Geçmişten Gelen Lezzet

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ağlamasının önüne "dur, bekle," gibi komutlarla eğitim vererek geçmeniz mümkün. Ödül maması ile bu şekilde eğitirseniz her komutunuzda sakince beklemeyi öğrenecektir. Komutu verdikten sonra onun göremeyeceği bir yere geçip bekleyin. Bu süre zarfında sakin kalırsa ödüllendirebilirsiniz. Ağlarsa, havlarsa ödülü vermemelisiniz. Tabii bu eğitim iki adımda gerçekleştirilebilir.
İlk adım: Yalnızca yerinde sakince beklemesi, ikincisi ise: siz yokken sakin kalma üzerine olmalıdır. İlk adımı tamamladığında bir, iki adımı art arda tamamladığında iki farklı ödül maması verebilirsiniz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yeni mamaya geçiş 1 haftaya yayılmalıdır. Bir haftaya yayılmadığı durumlarda mamaların içeriği birbirine benzemiyorsa hafif ishal gözlemleyebiliriz. Bu durum 10 güne kadar sürebilmekle beraber mama köpeğinizde bir soruna yol açabiliyor da olabilir. Ne zamandır farklı mama veriyorsunuz?

SjoeHrk

Hayvansever
Kopek Dostu
22'sinden beri eski mama ile karma bi şekilde veriyordum, dün tamamen yeni mamadan vermeye başladım. Ancak zaten mamayı verdiğim ilk gün bile aynı kötü şekilde dışkılamıştı

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
O hâlde mamayı değiştirmenizi tavsiye ederim. İçeriğindeki bir madde yüzünden bu şekilde dışkılıyor olabilir. Sitede başlık açarak eski mamanızı satabilirsiniz.

SjoeHrk

Hayvansever
Kopek Dostu
Değiştirdim ve dışkısının biçimi de kokusu da düzeldi, teşekkür ederim :=)