Yavru kediye yetişkin maması alınır mı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

KedigillerdenZiya

Hayvansever
Kedi Dostu
Yawru kediye yetişkin maması aldım bilmeden ilk sahiplenmem bu daha 2 gündür bende salam veriyorum yas mama verdim biraz kuru mama yemiyor bir türlü yetişkin maması olduğu için olabilir mi ?
IMG-20191125-WA0001.jpeg

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Salam arada bile olsa vermeyiniz çok zararlıdır. Yetişkin kedi maması ile yavru kedi maması arasındaki fark protein değerleridir. Kullandığınız markanın tadını beğenmiyor olabilir veya açık mamaysa aroması kaçmış olabilir. Yavru kedilerde doğru beslenme gelişimleri açısından büyük önem taşınır. Hangi marka mama veriyorsunuz?

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Yavru kedinizi kitten bir mamayla beslemelisiniz.

KedigillerdenZiya

Hayvansever
Kedi Dostu
Salam arada bile olsa vermeyiniz çok zararlıdır. Yetişkin kedi maması ile yavru kedi maması arasındaki fark protein değerleridir. Kullandığınız markanın tadını beğenmiyor olabilir veya açık mamaysa aroması kaçmış olabilir. Yavru kedilerde doğru beslenme gelişimleri açısından büyük önem taşınır. Hangi marka mama veriyorsunuz?
Şuan bado yavru maması veriyorum daha yemedi daha önceden yediği salamlardan olsa gerek şuan yemek yemiyor mamanın yüzüne bakmıyor

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bado'yu yememesi normal. Çok kalitesiz bir mama. Biraz paraya kıyıp daha iyisini almalısınız.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Royal canin tavsiye edebilirim. Pahalı gelirse farklı mamalara da yönelebiliriz

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Hiç duymadım kullandığınız mamayı yememesi normal bence. Ben dışarıdakilere whiskas verdim geçenlerde yemediler. Adını çokça reklamlarda duyuyoruz ama sokaktakiler onu bile yemedi.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hiç duymadım kullandığınız mamayı yememesi normal bence. Ben dışarıdakilere whiskas verdim geçenlerde yemediler. Adını çokça reklamlarda duyuyoruz ama sokaktakiler onu bile yemedi.
Bilmemeniz normal. Orman beslemesine çıkan, şehir dışında çok sayıda besleme yapan kişiler dışında müşterisi çok nadirdir :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bağış maması olarak da değerlendirilebilir. Mama bağışçıları ve mama bağışı isteyenler ucuz olmasından kaynaklı yine çokça tercih eder. Tabii bu kalitesiz ve karın tokluğundan başka bir işe yaramadığı gerçeğini değiştirmez

Pelushe

Hayvansever
Kedi Dostu
Yavru bir kedinin ihtiyacı olan içeriği yetişkin mamaları karşılayamazlar. Çok besleyici olacağını düşünmüyorum