Yavru kedinin gözünde çapak oluşması.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
2 saatte bir beslemeniz lazım. Biberonun boyutu ne kadar? Benim aldığım süt tozunda 200ml ılık suya 1 kaşık koyun yazıyordu. Çok vermiş de olabilirsiniz.
Kediler tahminimce 2 haftalığı geçti, bulduğumda 3-7 günlük olma ihtimalleri yüksek. Veteriner hekimler 2-3 haftalık kedilere 3-4 saat de bir verin diye okumuştum. Biberonun boyutu bu kadar, ben suyu yarısının bir tık üstü kadar koymayı düşünüyorum. Suyu ölçü olarak koyduktan sonra suyu bir kaseye koyup, 1 çay kaşığı kadar süt tozu koydum. Rengi çok farklı süte göre su ile karıştırdığımda bazen gerçekten karıştı mı emin olamıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20200921_103844.jpg
    IMG_20200921_103844.jpg
    134.2 KB · Görüntüleme: 47

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
Siyah çay ile gözlerini siliyorsanız bir de yeşil çay denemenizi öneririm. Çok ciddi bir problemi yok gibi duruyor. Yine de gözlerinin iyileşmemesi durumunda bir veteriner hekimden yavru kedilerin kullanabileceği göz damlası alabilirsiniz.
Ne ile besliyordunuz?
Bir tane göz damlası aldım, Evcil hayvan dükkanından, bir sıkıntı olursa diye daha açmadım.(Dükkan sahibinin tam bir bilgisi yoktu.) Bu damla gözündeki enfeksiyonu yok eder mi ?

Ekli dosyalar

• IMG_20200921_142202.jpg
    IMG_20200921_142202.jpg
    144.4 KB · Görüntüleme: 43

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Gözünde enfeksiyon varsa hayır yok etmez. Bu yalnızca göz temizleme solüsyonu, genellikle gözü akan kediler tarafından kullanılır.

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
Gözünde enfeksiyon varsa hayır yok etmez. Bu yalnızca göz temizleme solüsyonu, genellikle gözü akan kediler tarafından kullanılır.
Gözdeki çapağı yok etmez mi ? Bildiğim kadarıyla gözde çapak oluşumu %90 bakteri ve virüsler den kaynaklanıyormuş, enfeksiyon olarak geçmez mi ? Eğer bu olmazsa önere bileceğiniz bir göz damlası var mı ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Çapağı yok eder ancak iltihaplanmayı yok etmez. İlaç önerisini yalnızca veteriner hekimlerin yapmasına izin veriyoruz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedilerin gözünün iltihaplanması durumunda göz çevresi pembe ve şiş olur. Çapaklanmadaysa yalnızca göz kenarları etkilenir. Çapak ve iltihaplanmayı bu şekilde ayırt edebilirsiniz.

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kedimin gözleri daha kötü durumdaydı 2 haftalıkken, ben de yeşil çay ve ılık su ile sildim sonrasında *** göz damlasını pamuğa damlatıp gözlerini sildim devamlı iyi geldi. Tabii siz yine de göz damlasını veteriner hekiminize sormadan almayın belki farklı bir durum vardır.
Miyavlama içinde sıcak su torbasını veya pet şişeye sıcak su koyup üzerini havluyla sarıp yanlarına bırakmanızı öneririm benim baktığım kedi hep onun yanında uyuyordu. Ve peluş oyuncak kendilerini yalnız hissetmelerini önleyebilir

Moderatör tarafında düzenlendi: