Yavru kedinin gözünde çapak oluşması.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar yavru kedinin gözünde çapaklanma oluştu, internet den araştırma yaptım. Çay ile gözü açıp, kaynatılmış suyu pamuğa bandırıp su ılıklaştığı zaman temizleyip, göz damlası gözüne damlatılacak diyor veteriner hekim. Şuan elimde damla yok, o yüzden ilk gün bir şey yapamadım. Kardeşi gözünü yalayarak açmaya çalıştı, ama diğer gün tekrardan oldu. Ben 2 gün çay ile yapmaya denedim, 3 gün yani bu gün sabah kalktığımda gözlerinde çapak vardı, ama 10 dakika sonra çapak gitmişti. Çay ile devam mı edeyim düzenli yoksa göz damlası şart mı ? Bir de yavru kedilerde sarı kaka rengi normal midir ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedileriniz kaç aylık?
Gözlerinin fotoğrafını atabilirseniz daha iyi yardımcı oluruz. Gözlerinin ne durumda olduğunu bilmeden bir şey söylemek doğru olmaz.

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedileriniz kaç aylık?
Gözlerinin fotoğrafını atabilirseniz daha iyi yardımcı oluruz. Gözlerinin ne durumda olduğunu bilmeden bir şey söylemek doğru olmaz.
Unutmuşum, hatırla tığınız için teşekkürler. Bir de ishal olmuşlar nasıl bir yol izlemeliyim?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-09-19 at 23.31.46.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-19 at 23.31.46.jpeg
    90.3 KB · Görüntüleme: 60
  • WhatsApp Image 2020-09-19 at 16.53.27.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-19 at 16.53.27.jpeg
    151.7 KB · Görüntüleme: 53

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Siyah çay ile gözlerini siliyorsanız bir de yeşil çay denemenizi öneririm. Çok ciddi bir problemi yok gibi duruyor. Yine de gözlerinin iyileşmemesi durumunda bir veteriner hekimden yavru kedilerin kullanabileceği göz damlası alabilirsiniz.
Ne ile besliyordunuz?

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
Siyah çay ile gözlerini siliyorsanız bir de yeşil çay denemenizi öneririm. Çok ciddi bir problemi yok gibi duruyor. Yine de gözlerinin iyileşmemesi durumunda bir veteriner hekimden yavru kedilerin kullanabileceği göz damlası alabilirsiniz.
Ne ile besliyordunuz?
Şuan laktozsuz süt ile sıcak suyu karıştırıp, ılıklaştığında veriyorum. Yakında süt tozuna geçeceğim. İshal olma sebebi yüksek ihtimalle süt den kaynaklı. Bir ihtimal kediler birbirlerini sürekli yalıyorlar her taraflarını ve emeye çalışıyorlar. İshal için nasıl bir yol izlemeliyim ?
Bu fotoğrafları bugün çektim, diğer kedinin gözünde de hafif bir çapak var.

Ekli dosyalar

• IMG_20200920_111707.jpg
    IMG_20200920_111707.jpg
    180.3 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_20200920_111421.jpg
    IMG_20200920_111421.jpg
    156.7 KB · Görüntüleme: 62

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Süt tozuna geçmeden ishalinin geçebileceğini sanmıyorum. Emme isteklerini gidermek için eğer emebiliyorlarsa pudrasız ameliyat eldivenini delip parmakları emmelerini sağlayabilirsiniz.

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
Süt tozuna geçmeden ishalinin geçebileceğini sanmıyorum. Emme isteklerini gidermek için eğer emebiliyorlarsa pudrasız ameliyat eldivenini delip parmakları emmelerini sağlayabilirsiniz.
Bir kaç saat önce süt tozunu aldım. Biberona koymadan önce biberona dolduracak kadar kaynatılmış su koydum ve 1 çay kaşığı kadar süt tozu ile karıştırıp ılık olmasını bekledim, kedilere verdim. Kediler çok fazla miyavlıyor, mideleri yandığı için midir ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ilıştırıp vermişseniz bir sorun olmamıştır. Ishalleri ne durumda?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tuvaletlerini yaptırdınız mı? Tuvaletlerini yapmadıkları için ağlıyor olabilirler. Üşüyorlarsa da miyavlayabilirler. Üzerlerine minik bir örtü örtebilirsiniz. Midelerinde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız karınlarına parmağınızla hafif masaj yapabilirsiniz.

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
Tuvaletlerini yaptırdınız mı? Tuvaletlerini yapmadıkları için ağlıyor olabilirler. Üşüyorlarsa da miyavlayabilirler. Üzerlerine minik bir örtü örtebilirsiniz. Midelerinde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız karınlarına parmağınızla hafif masaj yapabilirsiniz.
Masaj yaptım, tuvaletlerini de yaptırdım. Sıcaklıkla alakalı da bir sıkıntı yok. Süt vereyim tekrardan sizce ishal belki hayla açtır ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer aç değillerse fazla beslemek de sorun olabilir. En azından yarım saat daha bekleyip öyle vermenizi öneririm.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Annelerini arıyor olabilirler. Yanlarına kedi boyutunda bi peluş oyuncak koyarsanız belki işe yarayabilir.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
2 saatte bir beslemeniz lazım. Biberonun boyutu ne kadar? Benim aldığım süt tozunda 200ml ılık suya 1 kaşık koyun yazıyordu. Çok vermiş de olabilirsiniz.