Yavru Kedimin Karnı Şiş Ve Asla Geçmiyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

bilalozturk

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar. Yaklaşık 3 hafta kadar önce bir benzinlikte terk edilmiş ayrı ayrı 2 kedi yavrusu bulduk. Eve getirdik ve bakımlarını yaptık. Kedilerden büyük olanı aşırı ishaldi ve çok zayıftı (adeta kemikleri görünüyordu), küçük olan daha sağlıklı görünüyordu. Büyük olan tahminimce 1 aylık, küçük olan ise 2 haftalıktı. İlk gece ikisini de yıkayıp iyice besledikten sonra veterinere gittik. Veteriner ishal için probiyotik ve iç parazit hapları verdi. Bir miktar kontil verdi birde ve eve geri gittik. Ancak büyük olanın ishali asla geçmedi ve şu güne geldiğimizde ishalinin yanı sıra karnı inanılmaz şişti. Hayvan resmen davul gibi oldu. Küçük olan da aşırı şişti. Enerjileri tamamen yerinde, çok oyunbazlar ve evdeki kedimle aşırı oynuyorlar. Aynı zamanda iştahları da çok açık ve tuvaletlerini de yapıyorlar ama şişlik asla inmiyor. Veterinere karın şişliğinden bahsettim gittik bir kere daha iç parazit ilacı verdi, ve 1 haftadır flagyl kullanıyoruz ama asla bir işe yaramıyor. Dışkılarında da parazit filan bulamadım ben. Veterinere söyledim hayvan gittikçe daha çok şişiyor dedim ancak artık yapabileceğimiz bir şey yok dedi. 2000tl ye yakın para harcadım ve artık benim de harcayacak param kalmadı ve kediler gittikçe daha da şişiyor. Acaba yardımcı olabilecek birileri var mıdır?

erhnklc

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar,
Market sütü veriyorsanız vermeyin yavru kediler için önerilmiyor. Gaz yapıp bu tür şişkinliklere neden olduğu gibi farklı zararları da var. İlaç kullanıyorsunuz ve kedilerin keyfi yerinde bence endişe etmeyin siz elinizden geleni yapmışsınız artık zamana bırakmaktan başka bir seçenek yok. Belki de kediler çok zayıf olduğu için size öyle görünüyordur.

• Beğen
Tepkiler: BZC

bilalozturk

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar,
Market sütü veriyorsanız vermeyin yavru kediler için önerilmiyor. Gaz yapıp bu tür şişkinliklere neden olduğu gibi farklı zararları da var. İlaç kullanıyorsunuz ve kedilerin keyfi yerinde bence endişe etmeyin siz elinizden geleni yapmışsınız artık zamana bırakmaktan başka bir seçenek yok. Belki de kediler çok zayıf olduğu için size öyle görünüyordur.
Yok özel bebek mamaları aldım kediler için olanlardan, ardından bonnie markasının kitten kuru mamalarından verdim. Hiç süt vermedim şu güne kadar. O kadar özenerek baktım ki inanamazsınız. Şuanda veteriner yeniden probiyotik verdi ancak ben pek ümitli değilim. Resmen bir teşhis koyulamıyor. Hayvanlar çok şiş.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Kontil verdiğine göre iç parazitten şüphelenmiş veteriner hekim. Kontili belirttiği süre boyunca kullanın. İyi beslemeye devam edin. İnşallah düzelir.