Yavru kedimde birden bire başlayan iştahsızlık ve çok uyuma sorunu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

MelekP.

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar yine ben. Duman'ın bakteriel enfeksiyon sorununu atlattıktan sonra sıra Pekmez'e geldi.
Cuma günü köpük kustuktan sonra izlemeye aldım Pekmezi. Hareketli bir kedi yavrusudur kendileri 4.5 aylık. Ancak cumartesiden beri iştahsızlık var normalde yediği maltı da yemiyor. Tüy sorunu varsa diye vermeye çalışıyorum ama yemiyor. Fitmin mama kullanıyorum bu sabah aç olmasına rağmen dolu mama kabına dönüp bakmadı. Dün akşam evde balık vardı onlara da haşlayıp verdim ikisinde yedi ama eski iştahı yok ve çok uyuyor dokunduğunda uyanıp kaçan hayvanı sarstım ancak o zaman uyandı normal değil öyle uyuması. Onun dışında birşey gözlemlemedim. He belki kakası biraz fazla kuruydu son gördüğümde.
Ailem abartma bu kadar dedi ama keyifsiz olduğunun farkındalar. İlk defa kedi besliyorum ne olabilir aklıma birşey gelmiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Aşılarını yaptırmış mıydınız? Genel kontrolden geçmesi iyi olur açıkçası, bir problemi varsa erken teşhis konması çok önemlidir.

MelekP.

Hayvansever
Kedi Dostu
Karma 1 olduk 2 yı bekliyorum Lösemi aşısı olacaklar bu akşam götüreyim ve kontrol de edilsinler.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
aşılama sonrası 48 saat böyle şeyler olabiliyor.

benim ilk kedimde hiçbirşey olmadı, ikinci kedim ertesi günü dediğiniz gibiydi.

Ama aşı olalı daha uzun süre olduysa bir veterinere göstermenizde fayda var

MelekP.

Hayvansever
Kedi Dostu
Büyük ihtimalle Duman'daki enfeksiyondan olduğunu söyledi zaten belirtilerde tamamen aynı ancak 10 gün geç başladı belirtiler. Aynı ilacı kullanacağım cuma gününe düzelmezse daha detaylı bir kan tahlili yapacakmışız, düzelirse aşısını olacağız.